İlk kez ev alacaklara, asgari ücretle çalışan ve dar gelirliye müjde! Konut seferberliği başlıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İlk kez ev alacaklara, asgari ücretle çalışan ve dar gelirliye müjde! Konut seferberliği başlıyor

FİNANS

13 Temmuz 2020 Pazartesi 01:50:15

İlk kez ev alacaklara, asgari ücretle çalışan ve dar gelirliye müjde! Konut seferberliği başlıyor

Asgari ücretli çalışan aileler, dar gelirli ailelere ve ilk kez ev sahibi olacak vatandaşların dikkatine müjde gibi bir haber geliyor. TOKİ uygun peşinatlarla ve her kesim için uygun aylık taksitlerle herkesi ev sahibi yapacak.

Ülkemizde son yıllarda sosyal konut projelerinden çokça bahsedilmekte. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı adı altında, TOKİ alt gelir grubuna mensup olan vatandaşlarımıza özel konut satış ilanları yayımladı. İlk defa ev sahibi olacak, asgari ücretli çalışan ve dar gelir mensubu ailelerin başvurularına açık olacak bu projeler içinse taksit tutarları 359 Türk lirasından başlamakta. 12 bin Türk lirası peşinat ile ev sahibi yapmayı planlanan dar gelirli aileler için konut projeleri başlatıldı. TOKİ’den nasıl ev sahibi olunur ve şartlar nedir işte ayrıntıları;

Toplu Konut İaresi Başkanlığı kapsamında TOKİ Temmuz 2020 ile birlikte Türkiye Geneli Açık Satış listesi yayımlandı. Yayımlanan liste ile çekiliş ve kura olmadan konut projeleri satılabilecek ve bu fırsatlarla dar gelirli ailelerin kira öder gibi ev sahibi olmalarına imkân veriliyor.

TOKİ TEMMUZ 2020 TÜRKİYE GENELİ AÇIK SATIŞ LİSTESİ YAYIMLANDI! 

TOKİ Türkiye genelinde açık satış listesini yayınladı. Listede satılacak konut projeleri yer alıyor, projelerin özelliği ise çekilişsiz ve kurasız olmaları.

Yayımlanan listede ise ülkemizin farklı illerinde yer alan 18 konut projesi bulunmakta bu konut projeleri ise dar gelirli aileler için ev sahibi olma fırsatı yaratmakta.

TOKİ’DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, KONUT SATIN ALINIR?

Toplu Konut İaresi Başkanlığı ilanları kurumun resmi internet sayfası üzerinden yayınlanmakta olup yine aynı sayfadan satışa sunulmaktadır.

Sayfaya giriş yapıldığında TOKİ’nin yayınladığı satılık konut listelerine kolayca erişim sağlanmakta. Vatandaşlar bir sonraki adımsa ise bulundukları il için olan satış duyurularına bakmaları gerekmektedir. Yine aynı sayfa üzerinden vatandaşlarımız kolayca başvuru şartlarına ve başvurunun yapılacak olan banka ismine ulaşabilirler.

AYLIK 359 TL TAKSİT VE 12 BİN LİRA PEŞİNAT

Toplu Konut İaresi Başkanlığı alt gelir grubuna özel olarak açıkladığı bu konut projelerine başvurularda kişi kendi adına, eşine veya bakmakla yükümlü olduğu çocukları adına kayıtlı bir konut olmaması gerekmektedir.

Diğer bir şart ise hane halkının toplam gelirinin 5 bin 500 Türk lirasından az olması gerekmektedir.

Konutlardaki satış fiyatları, aylık taksitler ve peşinatlar ise projelere göre ufak değişiklikler göstermektedir.

Başvuru Şartları

  • Başvuru yapacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları aranan ilk şarttır.
  • Projenin bulunduğu il veya ilçe sınırlarında ise 1 yıldan az olmamak kaydıyla kayıtlı olmaları fakat bu şehit aileleri ve gazi yakınları kategorisinden başvuru yapacaklar vatandaşlar için 3 yıldır.
  • TOKİ aracılığıyla konut sahibi olmaması
  • Kendisinin, eşinin veya bakmakla yükümlü çocuklarının konut sahibi olmamaları (fakat bu şehit aileleri ve gazi yakınlarını kapsamamaktadır)
  • 25 yaşını doldurmuş (çocuklu dul bayanlarda yaş şartına bakılmamaktadır)
  • Hane halkı gelirinin ise 5 bin 500 Türk lirası altında olması (İstanbul için 6 bin Türk lirası)

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı