İlk defa ev alacaklara müjdeli haber! Devlet, gelir şartı aramadan, herkese 29 bin lira geri ödemesiz destek veriyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İlk defa ev alacaklara müjdeli haber! Devlet, gelir şartı aramadan, herkese 29 bin lira geri ödemesiz destek veriyor

FİNANS

13 Aralık 2020 Pazar 17:32:27

Son Güncelleme: 13/12/2020 17:31:14

İlk defa ev alacaklara müjdeli haber! Devlet, gelir şartı aramadan, herkese 29 bin lira geri ödemesiz destek veriyor

İlk defa ev alacaklara devlet desteği koronavirüs sürecinde de tüm hızıyla devam ediyor. Herhangi bir gelir şartı aranmadan vatandaşlarımıza 17 bin TL ile 29 bin TL arasında maddi yardım desteği sunuluyor. Sizde devlet desteğinden yararlanarak ev sahibi olabilirsiniz.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların konut hesabı açarak birikim yapması durumunda, devlet tarafından en az 17 bin en fazla 29 bin liraya kadar destek veriliyor. Peki vatandaşlar bu destekten nasıl yararlanabilir? Kimlere ne kadar ev desteği veriliyor? Sağlanması gereken koşullar nelerdir? İşte merak edilen tüm detaylar…

Çoğu vatandaşın bilmediği devlet yardımlarından biri de ilk defa ev alacak vatandaşlara verilen konut desteğidir. Bu destek, vatandaşların önceden birikim yapması durumunda verilmektedir. Devletin vereceği destek ödemesinin miktarı kişinin yapacağı birikim tutarına ve süresine göre değişiklik gösteriyor. Kişi başına 28 bin liraya kadar verilebilen bu destekten nasıl yararlanılabileceğine sizler için haberimizde yer verdik.

İLK DEFA EV ALACAKLARA VERİLECEK

İlk defa ev sahibi olmak için düzenli olarak konut hesabında birikim yapan vatandaşlar, devlet tarafından ev desteği almaya hak kazanacaklar. Birikim yapılan tutar ve süreç, bu desteğin miktarının belirlenmesindeki en önemli husustur.

NE KADAR EV DESTEĞİ VERİLİYOR?

Devlet, bu destekleri en düşük 26 ay vade, en yüksek ise 60 ay vade ile yani 5 yıl boyunca birikim yapan vatandaşlara verir. Birikim yapılan süreye göre verilen destek tutarları şunlardır;
• Konut hesabında 36 ay ile 47 ay arasında birikim yapan vatandaşlara verilen hibe destek oranı yüzde 15’dir. Verilen azami hibe miktarı ise 24 bin 750 liradır.
• 48 ile 59 ay arasında, konut hesabında birikim yapan vatandaşlara verilen hibe destek oranı yüzde 18’dir. Verilecek olan azami hibe miktarı ise 26 bin 650 liradır.
• 60 ay ve daha uzun süre birikim yapan vatandaşlar ise yüzde 20 seviyesinde hibe verilir. Azami hibe miktarı ise 28 bin 550 liradır.

DEVLETTEN NASIL EV DESTEĞİ ALINIR?

Devlet tarafından verilen ev desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşların ilk olarak kendileri için uygun olan bir bankadan konut hesabı açmalıdır. Ardından, aylık veya üç aylık dönemlerde birikim yapmak üzere ödeme planı belirleyecekler. Banka hesabında, ödeme planına göre asgari ve en üst düzeyde ödemeler yaparak birikim yapmaya başlayacaklar. Yalnız, biriktirilen bu paralar sadece belli bir oranda kullanabiliyor. Bunun nedeni, vatandaşların birikimlerinin hesaplarında kalmasını sağlamak. Bu şekilde birikim yapan kişiler 5 yılın sonunda 29 bin TL’ye kadar destek alabiliyorlar.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı