Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İhtiyaç sahiplerine Büyük Müjde! Yaklaşık 1000 lira maddi yardım yapılıyor

FİNANS

12 Ağustos 2020 Çarşamba 22:10:25

Son Güncelleme: 12/08/2020 21:24:20

İhtiyaç sahiplerine Büyük Müjde! Yaklaşık 1000 lira maddi yardım yapılıyor

Pandemi sonrasında vatandaşlarımıza yapılan devlet desteği ödemeleri de yükseldi. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen muhtaç aylığı 967 liraya çıkartıldı. Haber detayındaki başvuru formunu doldurarak anında başvuru yapabilirsiniz.

Vatandaşlara yardım sağlayan Aile Bakanlığı, İŞKUR, SGK gibi devlet kurumlarının arasında yer alan Vakıflar Genel Müdürlüğü, belirlenen koşulları karşılayan kişilere 967 lira maddi yardımda bulunuyor. Muhtaç aylığı olarak bilinen bu yardım hakkında tüm detayları sizler için derledik. İşte “VGM muhtaç aylığı alma koşulları nelerdir? VGM muhtaç aylığı için istenen belgeler nelerdir? VGM muhtaç aylığına kimler başvurabilir? VGM muhtaç aylığına nasıl ve nereden başvurulur?” sorularının cevapları…

VGM Muhtaç Aylığı

Vakıflar Genel Müdürlüğü öğrencilere burs sağlamasının yanı sıra, vatandaşlarımıza kuru gıda yardımı ve aylık nakit desteği de sağlıyor. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara çeşitli alanlarda destek ödemesi yapan Vakıflar Genel Müdürlüğü, annesi babası olmayan veya engelli olan kişilere destek ödemesi yapıyor. Muhtaç aylığı adı altında verilen bu ödemeler, belirli koşulları sağlaması durumunda yardıma muhtaç olan kişilere veriliyor.Bu yardımın bedeli 2020 yılı için 967 lira olarak belirlendi.

VGM MUHTAÇ AYLIĞI KOŞULLARI

Muhtaç aylığı ödemeleri sadece annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklara ve yüzde 40 ve üzeri engeli olan muhtaç kişilere yapılır. Bunlara ek olarak bazı koşullar daha aranmaktadır. Bunlar; kişinin sosyal güvencesi olmaması, herhangi bir aylığının veya gelirinin olmaması, gelir getirici taşınır veya taşınmaz malı mevcut olmaması, kanunla veya mahkeme kararıyla bakım altına alınmamış olması gerekir.

VGM MUHTAÇ AYLIĞI NE KADAR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ödediği muhtaç aylığı her sene düzenli olarak güncellenir. Muhtaç aylığı başvurusu yapan ve gerekli koşulları karşılayan kişilere düzenli bir şekilde aylık 967 lira ödeme yapılır. Bu ödeme, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı yeniden değerleme oranıyla birlikte her sene zamlanır.

VGM MUHTAÇ AYLIĞI İÇİN GEREKLİ BELGELER

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilecek muhtaç aylığına başvurmak içinmuhtaç aylığı başvuru formu ve engelli kişiler için özrünü belgeleyen bir sağlık kurulu raporu gerekmektedir.

VGM MUHTAÇ AYLIĞINA NASIL BAŞVURULUR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Muhtaç Aylığına posta yoluyla veya ikamet adresinize bağlı olan, size en yakın VGM’ye gidip başvuru formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

https://cdn.vgm.gov.tr/genelicerik/genelicerik_225_260519/1-yetim-muhtac-ayligi-bas.pdf adresinden başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

VGM MUHTAÇ AYLIĞI HANGİ DURUMLARDA KESİLİR?

Kişinin vefatı, muhtaçlığının ortadan kalkması, bakım altına alınması, aylığın aralıksız 3 ay alınmaması, yetim erkek çocuğunun 18, yükseköğrenimde de 25 yaşını tamamlaması durumunda Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün verdiği muhtaç aylığı kesilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı