İhtiyaç sahibi ailelere 20 bin lira devlet destek ödemesi yapılıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İhtiyaç sahibi ailelere 20 bin lira devlet destek ödemesi yapılıyor

FİNANS

15 Ağustos 2020 Cumartesi 16:12:24

Son Güncelleme: 15/08/2020 15:01:13

İhtiyaç sahibi ailelere 20 bin lira devlet destek ödemesi yapılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelere devlet desteği ödemeleri devam ediyor. Gerekli şartları sağlayan vatandaşların sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına yapacağı başvuru onaylanması durumunda 20 bin lira maddi destek sağlanıyor.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından, gerekli şartları taşıyan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan kişilere 20.000 liraya kadar maddi yardım yapılmaktadır. Ev onarım desteğine başvurular başlamıştır. Peki ev onarım desteğinden kimler yararlanabilir? İşte, ev onarım desteğiyle ilgili tüm detaylar…

2020 yılından itibaren;Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, yardıma ihtiyacı olan aileleregerekli şartları taşımaları koşuluyla, ev bakım onarım ve tadilat yardımı yapıyor. Barınma yardımları kapsamında, ailelere 20 bin liraya kadar destek verilmektedir. Şartları karşılayan aileler ev onarımı desteğine başvuru yapabilirler.

Yaşanamayacak kadar sağlıksız durumda olan evlerde kalan vatandaşlara Aile Bakanlığı tadilat parası yardımı yapıyor. Vatandaşların daha uygun yaşam koşullarına sahip olabilmesi için yapılan 20 bin liralık maddi destekle birlikte vatandaşlar daha sağlıklı evlerde kalabiliyor.

EV ONARIM DESTEĞİNE NASIL BAŞVURULUR?

Aile Bakanlığı’nın sunduğu ev bakım onarım tamir ve tadilat yardım parasına aile bakanlığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına yapacağınız başvuruların dönüşlerini kısa sürede alıp bu ödenekten kısa sürede yararlanabilirsiniz. Başvurularınızı şahsen veya dilekçe ile gerçekleştirebilirsiniz.

EV ONARIM DESTEĞİ ALMANIN ŞARTLARI NELERDİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara sağlanan ev onarım bakım desteği almanın bazı şartları vardır. Aile Bakanlığı maddi yardımları sadece muhtaç durumdaki ailelere vermektedir. Bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşların gelir testi yaptırarak yardıma muhtaç olduğunu kanıtlamalıdır.

Ev onarım desteğinden yararlanabilmek için gelir düzeyinin izin uygun olması ve 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Barınma yardımı ödemesinden yararlanabilmek için gelir seviyenizin asgari ücretin üçte birinden daha az olması gerekmektedir. Bunlara ek olarak oturduğunuz evin tam hisseli tapu sana sahip olmalısınız ve oturduğumuz evin yaşanmayacak kadar sağlıksız durumda olması gerekmektedir. Bu şartları karşıladığını sürece 20 bin liraya varan maddeyi yardım alabilirsiniz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aldığınız maddi yardım sayesinde evinizi daha yaşanılabilir ve sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı