IBAN Numarasına Para Yollamak Tarih Oluyor! Fast sistemiyle hızlı ve güvenilir transfer
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

IBAN Numarasına Para Yollamak Tarih Oluyor! Fast sistemiyle hızlı ve güvenilir transfer

FİNANS

14 Kasım 2020 Cumartesi 18:03:37

Son Güncelleme: 14/11/2020 18:03:07

IBAN Numarasına Para Yollamak Tarih Oluyor! Fast sistemiyle hızlı ve güvenilir transfer

Yapı Kredi’den bir ilk! Yapı Kredi tarafından yeni geliştirilen sistemle artık vatandaşlarımız günün her saatinde IBAN numarası gerekmeksizin hızlı bir şekilde para transferleri yapabilecekler! Yapı Kredi Fast sitemi 12 Kasım itibariyle uygulanmaya başlandı ve onbinlerce kullanıcı yeni sisteme geçiş yaptı.

Yapı Kredi tarafından yeni geliştirilen sistemle vatandaşlarımız IBAN numarasına gerek kalmadan istedikleri zaman kolayca para transferi yapabilirler! Yapı Kredi tarafından geliştirilen “Kolay Adresleme Sistemi” ile birlikte artık vatandaşlarımızın uzun ve vakit kaybettirici olan IBAN ya da hesap numaralarını yazmadan para transferi yapabilirler. IBAN ve hesap numarası yerine vatandaşlarımızın cep telefonu numarası, T.C Kimlik numarası ve e-posta gibi adres bilgilerini kullanarak kolayca işlemlerini gerçekleştirebilecek!

Dijital Bankacılığa yeni bir soluk getiren Yapı Kredi, müşterilerine hayatlarınıkolaylaştıracak yeni bir detay daha geliştirdi. Merkez Bankası tarafından 12 Aralık 2020 ile başlaması beklenen 7/24 para transferinin hayata geçirilmesiyle bu kapsam Yapı Kredi de “Kolay Adresleme Sistemi” uygulayacak. Bu sayede Yapı Kredi müşterileri uzun uzun IBAN numarası ya da hesap numarası yazmak yerine Kimlik numarası, cep telefonu ya da e-posta gibi kısa basit adres bilgilerini kullanarak para transferi yapabilecekler!

IBAN NUMARASI TARİH OLUYOR

Konu hakkında ise açıklamalar ve yeni sistemin tanıtılmasına dair ayrıntılar Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Serkan Ülgen’den geldi. Ülgen, dijital anlamdaki yatırımları müşterilerinin ihtiyaçlarına göre, son teknoloji ve trendler etrafından şekillendirdiklerini belirtti. Ülgen, içinde bulundukları dijitalleşme çağına uygun ve müşterilerinin bankacılık işlemlerini kolaylaştırmayı amaçladıklarını söyledi ve bu doğrultuda Merkez Bankası tarafından getirilen FAST sistemine hızlı bir şekilde uyum sağladıklarını belirtti. Serkan Ülgen, yeni geliştirdikleri Kolay Adresleme Sistemi başta olmak üzere müşterilerinin para transferi gibi işlemlerini hızlı, güvenli ve rahat bir şekilde yapabileceklerini anlattı.

Yeni kurulan sistem ile birlikte müşterilerinin hesap bilgileri ile kişisel bilgilerinin eşleştirildiği ve bu sayede hesap paylaşımı sırasında oluşacak problemlerinde önüne geçtiklerini belirten Ülgen, 2 Kasım itibariyle müşterilerinin hesap eşleştirmelerini yapmaya başladıklarını ifade etti. Hızla yapılan bu işlem sayesinde para transferinin artık çok daha kolay bir hale geldiğini de ekleyen Ülgen, yenilikçi bir ruhla ilerlemeye devam ettiklerini ifade etti.

MERKEZ BANKASI YENİ KARARI

Merkez Bankası tarafından alınan yeni karar ile birlikte artık para transfer işlemleri günün her saati 7/24 gerçekleştirilebilecek.

Merkez Bankası tarafından hayata geçirilen FAST sistemi ile birlikte birleşene Yapı Kredi’nin Kolay Adresleme Sistemi şüphesiz vatandaşların hayatını daha da kolaylaştıracak.

ADRES TANIMLAMA NASIL YAPILIR?

Yapı Kredi müşterileri ise hala yapmadılarsa kolayca adres tanımlama yapabilirler. Bunlar için Yapı Kredi Mobil veya Yapı Kredi’nin internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra hesaplarım kısmının Kolay Adres Tanımı ve Listeleme adımlarının izlenmesi yeterli oluyor.

Bu sistem ile hatalı IBAN paylaşımı gibi sık sık yaşanan birçok sorununda önüne geçiliyor Kolay Adresleme Sistemi ile artık Yapı Kredi müşterileri saniyeler içerisinde hızlı ve daha güvenli şekilde para transferi yapabilecekler.

Merkez Bankası tarafından hayata geçirilecek FAST sistemi ise 12 Kasım’dan itibaren geçerli olacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı