Hükümet herkese 1625 liraya kadar kıyafet, gıda ve nakit para yardımında bulunuyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Hükümet herkese 1625 liraya kadar kıyafet, gıda ve nakit para yardımında bulunuyor

FİNANS

27 Kasım 2020 Cuma 18:11:11

Son Güncelleme: 27/11/2020 18:11:31

Hükümet herkese 1625 liraya kadar kıyafet, gıda ve nakit para yardımında bulunuyor

İhtiyaç sahibi olan kişilere yardım devlet yardım edeceğini duyurdu. Vatandaşa 277 TL tutarı ile 1625 TL tutarında karşılıksız devlet yardımı yapılacak. Peki, bu destekten hangi vatandaşlar  yararlanabilir. Başvuru işlemleri için gerekli olan şartlar ne? İşte bütün konuya ilişkin detaylar haberimizde.

Devletten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için 750, 1500, 1625 TL’ye kadar varan maddi destek devlet tarafından geliyor. Sosyal devlet anlayışıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların eksiklerini giderebilmeleri adına temel ihtiyaçları ve nakit yardımı desteği sağlanıyor. 2020 Kasım’da ihtiyaç sahiplerine yapılıyor olan yardım ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. Kasım ayı bitmeden gerekli şartı sağlayan vatandaşlar başvurularını oluşturup devletten yardımı alabilecekler.

KASIM-ARALIK DEVLET YARDIMLARI

Devletten ihtiyaç sahibi olan kişilere karşılıksız olarak 750 TL, 1.500 TL ve 1625 TL’ye kadar varan maddi yardım yapılacak. Yapılan destek sosyal devlet anlayışı ile yapılmakta ve vatandaşların temel ihtiyaçları diyebileceğimiz gıda, kıyafet ve nakit para gibi ihtiyaçları içinde barındıracak. Temmuz ayında vatandaşa 8 kalemde destek yapıldı. Bunun dışında pandemi nedeni ile 2 milyon haneye de temmuz ayından itibaren 1.000 TL yardım ödemesi yapılmaya başlandı.

Yetim kız çocukları eğer evlenirse  devlet çeyiz desteği yardımı yapıyor. SSK ve Bağ-Kur’lu anne veya babasını kaybetmiş kız çocukları için ise 1 kez olmak şartı ile 24 maaşa kadar çeyiz yardımı, desteği veriliyor.

Engelli Olan Vatandaşlarımız İçin Devletten Destek Geldi!

2000 yılının Temmuz itibari ile engelli olan vatandaşlar için devlet destek amacı ile olarak 818 TL tutarında para veriliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü engelli maaşları için aylık  218 TL tutarında ödeme yapıyor. Engelli vatandaşlara verilen sağlık hizmetlerinin de ücretsiz olarak verilmesi kararı alındı.

Evde Bakım Parası Ne Kadar?

Sosyal Yardımlaşma Kurumu tarafından engelli vatandaşa veya engelli vatandaşlara bakanlara  her ay 1519 TL tutarında evde bakım parası desteği veriliyor. Bu destek ise Temmuz ayında alınan karar ile 1625 TL tutarına yükseltildi.

Cenaze Yardımı Desteği Ne Kadar?

SGK İl Müdürlüğü’ne başvuru  yapan kişilerin ölen yakınlarına, 360 gün sigortaları olması durumunda 716 TL’lik cenaze desteği yapılmaktadır.

SGK’dan Rapor Ödemesi Nereden alınılabilir?

Çalışan vatandaşlar iş göremez oldukları halde rapor ücretlerini SGK’dan alabiliyorlar. Raporlu olunan günler için vatandaşlara verilen rapor parası  hemen PTT’den alınabilecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı