Hayat Kimya maske üretimi için 400 kişiyi istihdam edecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Hayat Kimya maske üretimi için 400 kişiyi istihdam edecek

FİNANS

16 Temmuz 2020 Perşembe 15:12:52

Son Güncelleme: 16/07/2020 14:03:51

Hayat Kimya maske üretimi için 400 kişiyi istihdam edecek

Daha önce temizlik kağıdı yatırımı yapan Hayat Kimya yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket, cerrahi maske üretimine 100 milyon TL’lik yatırım yaptı.

400 kişiye istihdam sağlayarak yılda 2.5 milyar cerrahi maske üretecek. Üretilen maskeler yüzde 99’a kadar bakteri filtrasyonu sağlayacak ve TSE Covid-19 Güvenli Üretim sertifikasyonuna sahip olacak.

Hijyen ve temizlik alanında 33 yıllık tecrübeye sahip olan Hayat Kimya yeni bir yatırımını hayata geçirdi. Geçtiğimiz Ocak ayında temizlik kağıdı üretimine 450 milyon liralık yatırım yapan şirket, 100 milyon liralık yeni bir yatırıma imza attı.

Evony ve Goodcare markalarıyla birlikte 400 kişilik ek istihdamla günde 7 milyon, yılda 2.5 milyar maske üretmeyi amaçladıklarını açıkladılar. Hayat Kimya Türkiye Genel Müdürü Enes Çizmeci, dünyanın en büyük Türk cerrahi maske üreticisi olacaklarını belirtti.

YÜZDE 99’A KADAR BAKTERİ FİLTRASYONU

Üretilen maskeler yüzde 99’a kadar bakteri filtrasyonu sağlayacak. Maskelerde non-woven denilen dokumasız kumaşı kendilerinin ürettiğini, kendi hammaddesiyle üretim yapan tek cerrahi maske üreticisi olduklarını vurguladı. Maskeleri her katmanında ayrı koruma sağlayacak şekilde 3 katmanlı korumalı bir şekilde üreten tek firma olduklarını söyledi. Çizmeci, bunlara ek olarak TSE Covid-19 Güvenli Üretim sertifikasyonuna ve TSE ürün onayına sahip ilk ve tek maske üreticisi olduklarını dile getirdi. Tüketicilerin maske satın alırken TSE Tip 2 kalite sertifikalarına bakmalarını önerdi

ÇOCUK MASKESİ DE ÜRETİLECEK

Çizmeci, yaptığı açıklamada maske üretimi yaparken tüketicilerin şikayetlerine odaklandıklarını belirtti. Uzun süreli kullanımda kulakları acıtan maskeler yerine bebek cildini tahriş etmeyen hammaddelerden kulakları acıtmayan elastik kulak bantları geliştirdiklerini söyledi. İlerleyen dönemlerde yetişkinlere ve çocuklara özel tasarımlar yapacaklarını da duyurdu.

100’DEN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT YAPILACAK! ÜRETİMİN YÜZDE 75’İ İHRAÇ EDİLECEK!

Şirket, Evony markası ile eczanelerde, marketlerde, sağlık ve kozmetik kanallarında ve e-ticaret sitelerinde 10’lu polietilen paket ve 50’li kutularda cerrahi maske satışı yapacağını açıkladı. Goodcare markasıyla da ihracat yapacak. 100’den fazla ülkeye ihracat yapılması planlanıyor. Yapılan üretimin yüzde 75’ini ihraç etmeyi planlıyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı