Halkbank Sim Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? 2021 - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Halkbank Sim Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? 2021

FİNANS

21 Aralık 2020 Pazartesi 15:37:53

Halkbank Sim Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? 2021

Vatandaşlarımız çeşitli sebepler nedeniyle Halkbank sim kartı bloke kaldırma işlemlerini gerçekleştirmek zorunda kalıyorlar. Telefon numarasının değiştirilmesi, üst üste yanlış girişlerin yapılması sim blokesine neden olabilir iken bu yazımızda sim blokesi kaldırma işlemlerinin nasıl yapıldığını ele alacağız.

İnsanların, banka kartı ve kredi kartı kullanma talepleri günden güne artıyor. Bu talepler arttıkça kötü niyetli kişilerin türlü türlü yöntemlerle bu kartları kullanarak insanları dolandırıcılık tuzağına çekmeye çalışıyorlar. Bu durum sonucunda da Halkbank gibi birçok bankanın da uyguladığı SIM kart blokesi yöntemine itiyor.

SIM kartınızı değiştirdiğinizde veya telefon numaranızı değiştirdiğinizde ya da 4.5 G’ye geçiş yaptığınızda banka sizin güvenliğiniz için dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek amaçlı SIM bloke işlemi uygulayabilir. Çok sayıda bankacılık işlemi ve online alışveriş telefon üzerinden güvenlik kodu ile yapıldığı için de SIM kartınızın blokeli olması durumunda telefon üzerinden çok sayıda işlem yapmanıza engel olabilir. Halkbank SIM bloke kaldırmak istediğinizde bu işlem oldukça kolay ve mümkündür.

HALKBANK Sim BLOKE KALDIRMA

Bankalar telefon operatörünüze ait  olan SIM kartta bir farklılık olduğunu algıladıkları zaman güvenliğiniz için sim kartınıza bloke işlemi uygular. Telefonunuzu başka bir kişinin eline geçmiş olma olasılığına karşılık olarak 3D Secure şifreleri ise bu süreç içinde hattınıza mesaj olarak yollanılmaz. Ayrıca para transferi işleminizde bulunmak istediğinizde de mobil ve internet bankacılığı ile işlem gerçekleştirmenize izin verilmez. Halkbank bloke işlemi oldukça kolaydır ve birkaç içinde bu sorununuzu çözmüş olursunuz.

halkbank-sim-bloke-kaldirma-nasil-yapilir

ATM’den Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

SIM kart bloke kaldırma işlemleri için tercih edilebilecek çok sayıda  yöntem mevcuttur. Sizin için size en rahat olan yolu seçerek dakikalar içerisinde kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Gerekli olan güvenlik adımlarını sağlandıktan sonra kartınızdaki bloke kısa bir süre içinde kaldırılacaktır. Kontrolünü sağlamak adına  bankadan kontrol SMS’i isteyebilirsiniz. Diğer bir SIM blokesi kaldırma seçeneğinden biri de ATM’dir.

Kredi ya da banka kartınızı ATM’ye taktıktan sonra kart şifrenizi girerek işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Mobil İşlemler menüsü bölümünden SIM kart bloke kaldırma işlemi kolay bir şekilde mümkündür. Ayrıca banka mobil işlemler menüsüne giriş yaptığınız zaman kartınızdaki olan mevut blokeyi otomatik olarak gösterecektir. Bu uyarıyı takip ederek kartınızda mevut olan blokeyi kaldırabilirsiniz. Eğer numaranızda bir değişmişlik mevcut ise yeni numarayı da kolay bir şekilde tanımlayabilirsiniz. Oluşacak herhangi bir sorunda ise diğer kanallara başvurabilirsiniz.

0850 222 0400 tuşlayarak Halkbank çağrı merkezini aradığınızda sizin için gerekli olan yönlendirme yapılacaktır. Çağrı merkezine bağlandığınızda ise Mobil İşlemler daha sonrasında, SIM Bloke İşlemleri adımlarını birer birer takip ederek SIM kart blokesini kaldırabilirsiniz. Diğer yandan eğer mobil internet ve internet bankacılığına giriş sağlayabiliyorsanız bloke kaldırma işlemini oradan yapabilir ve SIM kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı