Halkbank 10 bin tl kredi başvurusu nasıl yapılır?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Halkbank 10 bin tl kredi başvurusu nasıl yapılır?

FİNANS

23 Haziran 2020 Salı 04:16:18

Son Güncelleme: 23/06/2020 01:24:21

Halkbank 10 bin tl kredi başvurusu nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını sonrasında duyurulan Ekonomik İstikrar Kalkanı destek paketi kapsamında, Halkbank 6 ay geri ödemesiz 10 bin lira ihtiyaç kredisi dağıtıyor. Yüzde 0.49 faiz oranıyla vatandaşlarımız aylık 188 TL geri ödemeyle ihtiyaç kredilerini kullanabilirler. Okurlarımız tarafından sıkça sorulan Halkbank 10 bin lira ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır ve kimler başvurabilir sorularını hep birlikte inceleyeceğiz.

Birçok banka korona virüs salgını sebebiyle vatandaşlara uygun faizli krediler vermekte. Bankalar düşük faizli kredi imkanları ile vatandaşın virüs döneminde oluşan yükünü taşımasına yardım etmeye ve ekonominin canlanmasına katkı da bulunmayı hedefliyor. Halkbank’tan bu bankalardan biri olarak vatandaşlara 10 bin Türk lirası değerinde 6 ay ödemesiz bireysel ihtiyaç kredisi imkânı sunuyor.

Salgın boyunca özellikle kamu bankaları vatandaşlar ve ülke ekonomisi için elinin taşın altına koymaktan çekinmedi ve bu konuda birçok yeni düzenlenmeye gitti. Başta Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank olmak üzere birçok banka düşük faizli uygun kredi imkanları sundu.

Halkbank 10 Bin TL Kredi Başvurusu

Vatandaşlar tarafından oldukça sık başvurulan ve ihtiyaçlarının karşılanmasından kullanılan bu kredilerden biri ise Halkbank tarafından karşılanıyor. Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında hane gelirleri 5 bin Türk lirasının altında olana vatandaşlara temel ihtiyaçlarının karşılanması için %049 faiz oranıyla 6 ay ödemesiz 36 aya varan vade ile 10 bin Türk lirasına kadar destek kredi paketi sunuldu.

ÖDEME KOŞULLARI

10 bin Türk lirası başvurularda vatandaşlarımızın 6 ay ertelemeli olarak toplam da 36 ay vadede aylık taksitleri 376 Türk lirası olurken 7,500 kredi imkanından 36 ay vadede aylık taksitleri 282 Türk lirası.

Vatandaşlarımız 5 bin Türk lirasını 6 ay ertelemeli toplamda 36 ay vadede yaralanmak isterlerse %0.49 faiz oranıyla aylık taksitleri 188 Türk lirasıdır. 3 bin Türk lirası için yine aynı şatlarda taksit oranı sadece 113 Türk lirası.

Vatandaşlar nasıl faydalanabilir?

Vatandaşlarımızın bu düşük faizli kredi imkanlarından faydalanabilmesi için hane halkı gelirin 5 bin Türk lirası altında olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu kredi paketlerinden asgari ücretli çalışanlar, emekli vatandaşlarımız ve serbest mesleği olan vatandaşlar yararlanabilmektedir. Ayrıca diğer önemli bir husus ise vatandaşlarımız salgın süreci için sunulan bu destek kredileriyle ilgili yalnız bir kamu bankasına başvuru yapabilirler. Yine aynı hanede yaşayan vatandaşlardan sadece biri başvuruda bulunabilir.

Başvurular nerden ve nasıl yapılır?

Salgın sebebiyle evden çıkmayan veya çıkmayı tercih etmeyen vatandaşlarımız internetten kolayca başvuru yapabilir bunun için; öncellikle Halkbank internet sayfasına girmeleri ve bireysel kredi başvuruları kategorisinden bireysel temel ihtiyaç destek kredisini seçmeleri gerekiyor. Daha sonra gerekli adımları izleyerek kolayca başvurularını tamamlayabilirler.
Halkbank Mobil şubeye girerek yine vatandaşlarımız aynı adımları izleyerek başvurularını tamamlayabilirler. Halkbank iletişim merkezi 0850 222 0 400 arayarak da vatandaşlar başvurularını yapabilirler.

Halkbank Kredi Sonucu Neden Açıklanmadı?

Pandemi başlangıcından kısa bir süre sonra Berat Albayrak tarafından açıklanan Halkbank 10 bin lira kredi başvurusu, kısa sürede yoğun ilgi gördü. İlk duyurulduğu günlerde başvurularını tamamlayan birçok vatandaşımız hala kredi başvurularının sonuçlanmasını bekliyorlar. İlgili konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, birçok kişi kredi başvurularının reddedildiğini ya da hala sonuçlanmadığını ifade ediyorlar. Sizde Halkbank 10 bin lira kredi başvurusu hakkındaki yorum ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı