Ev Alanlara ve Kendi Evini Yapacak Olan Vatandaşlara Devlet 40 Bin Liraya Kadar Maddi Destek Verecek!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ev Alanlara ve Kendi Evini Yapacak Olan Vatandaşlara Devlet 40 Bin Liraya Kadar Maddi Destek Verecek!

FİNANS

19 Aralık 2020 Cumartesi 18:33:29

Son Güncelleme: 19/12/2020 18:33:25

Ev Alanlara ve Kendi Evini Yapacak Olan Vatandaşlara Devlet 40 Bin Liraya Kadar Maddi Destek Verecek!

Ev alacak veya kendi evini yapacak kişiler için devlet yardımları 2021 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. Sizde devlet teşviklerinden yararlanarak yeni bir ev sahibi olabilir veya tadilat yapabilirsiniz. İşte 18 yaşından büyük herkesin yararlanabileceği devlet konut destekleri.

Ev alacak ve kendi evini yapacaklara sağlanan devlet yardımlarını pek çok vatandaş bilmiyor. Bu desteklerin bazıları belli bir sürecin ardından verilirken bazıları da gerekli koşulları sağlayan kişilere hemen veriliyor. Ev alacak olan vatandaşları oldukça rahatlatan bu destekler 40 bin liraya kadar varıyor. İşte devlet tarafından verilen o destekler…

BU DEVLET DESTEĞİ BİRİKİM YAPAN HERKESE VERİLECEK

Devletin sağladığı desteklerin başında konut hesabı gelmektedir. Ev sahibi olmayı planlayan vatandaşlar için çok uygun olan bu devlet desteği hem birikim yapmayı hem de birikim yaparken yüklü miktarda hibe desteği almayı sağlamaktadır. Konut hesabı ile ev desteği alırken çeşitli aşamaların tamamlanması gerekmektedir. Vatandaşlar öncelikle devletle bu destek için anlaşmalı olan bir bankadan konut hesabı açmalıdır. Açılan hesapta en az 3 sene birikim yapmaya başlarlar ve bu hesapta yaptıkları birikimin belli bir yüzdesi kadar devletten hibe desteği alınır. İşte birikim süresine göre verilen destek tutarları…

• Devlet, konut hesabında 36-47 ay arasında birikim yapan vatandaşlara yüzde 15 seviyesinde hibe desteği verir. Bu destek için verilecek olan azami tutar 24 bin liradır.
• 48-59 ay arasında birikim yapan vatandaşlara yüzde 18 oranında hibe desteği verilmektedir. Bu destek için verilecek azami tutar 26 bin liradır.
• Konut hesabında 60 ay ve üzerinde birikim yapan vatandaşlara yüzde 20 oranında hibe desteği verilmektedir. Bu destek için verilecek azami tutar 29 bin liradır.

EV YAPAN KİŞİLERE 30 BİN LİRA PREFABRİK, 40 BİN LİRA BETONARME EV PARASI VERİLECEK

İhtiyaç sahibi olan vatandaşlara devlet tarafından sağlanan diğer bir destek ise Aile Bakanlığı tarafından verilen barınma yardımlarıdır. 18 yaşın üzerinde olan, hane içinde kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden daha düşük olup sağlıksız ve kötü bir evde yaşayan vatandaşlara verilen bu yardıma kaymakamlıklar aracılığı ile başvurulur. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından başvurular incelenir ve ailenin ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilirse barınma desteği sağlanır. Başvuru yapan kişilerin evin ya da ev yapımları için kullanılan arsanın tam hisseli tapusuna sahip olması durumunda ev onarımı yapan kişilere 20.000 lira, prefabrik ev yapan kişilere 30.000 lira, betonarme ev yapanlara 40.000 liraya kadar destek sağlanır. Eski evlerde yaşayan vatandaşlara onarım yardımına ek olarak ev eşyası yardımı da yapılmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre, eşya yardımı kapsamında 5 bin lira verilecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı