Ev alacaklar dikkat! Devlet 28 bin TL konut desteği imkanı sunuyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ev alacaklar dikkat! Devlet 28 bin TL konut desteği imkanı sunuyor

FİNANS

17 Ekim 2020 Cumartesi 19:12:01

Son Güncelleme: 17/10/2020 17:45:17

Ev alacaklar dikkat! Devlet 28 bin TL konut desteği imkanı sunuyor

İlk defa ev alacaklara devlet yardımları 2020 Ekim ayında da devam ediyor. Yeni bir ev sahibi olmak isteyen ya da evini değiştirmek isteyenler için müjdeli bir haberimiz var. Herkesin yararlanabileceği bu destek ödemesi için tüm ayrıntıları bir araya getirdik. Sizde ev alırken 24 bin liradan 28 bin liraya kadar devlet destek yardımı alabilirsiniz.

İlk evini alacak olan vatandaşlar birikim yaparak devletten konut desteği alabilirler. Her çiftin ayrı ayrı alabileceği konut desteğinde kişi başı  alınacak olan tutar 28 bin TL’ye kadar çıkabiliyor..

Ev sahibini almayı hayal eden ancak bunun için bir miktar birikim yapmak isteyenler birikimlerini bankada yapıyor olmaları durumunda devletten 28 bin TL destek alabilirler.  Devlet ile sağlanan ev alacak olan vatandaşlara destek ödemelerinde desteği nasıl alınabileceğini, vatandaşların bunun için ne yapmaları gerektiğini ve konut desteğini alabilmek için hangi koşulları sağlanması gerektiğini haberimizde aktarıyoruz.

İLK DEFA EV ALACAKLARA DEVLET DESTEĞİ

Devlet tarafından halen devam etmekte olan destek programlarından konut desteğinde sistem şöyle; Vatandaşlar ev sahibi olmak için birikim yapmaya karar verdiklerinde herhangi bir bankadan konut hesabı açmakta. Açılan bu konut hesabına aylık veya üç aylık dönem olmak üzere birikim yapmak adına para yatırmaları gerekiyor. Burada asgari ve en üst düzeyde ödeme tutarları mevcut.  Vatandaşlar bu konut hesabına belirledikleri tutarda ödemelerini yapıyorlar ve bu hesapta para birikimi sağlanılıyor böylece. Devletin sunduğu destekten faydalanmak için ise konut hesabından belli bir miktardan fazla para çekilemiyor. Birikimlerin böylece hesapta kalması hedefleniliyor.

EV ALACAKLARA NE KADAR DESTEK ÖDEMESİ YAPILIYOR?

Konut hesabında para birikimi yaparak destek almayı hedefleyen vatandaşlar en az 3 yıl birikim yapmaları gerekiyor. En yüksek birikim süresi ise 5 yıl olarak belirlendi. Kişiye özel belirlenen süre zarfında ise birikim yapan vatandaşlar yatırdıkları miktarlara ve süreye göre destek alabilirler.  36   ile 47 ay arasında devlet destekli konut hesabı açan ve para biriktiren vatandaşlara yüzde 15 destek sağlanır, azami tutar 24 bin 750 TL , 48-59 ay devlet destekli konut hesabı açan ve para biriktirmiş vatandaşlara yüzde 18  destek sağlanır – azami olarak 26 bin 650 TL tutarında 60 ay ve üzeri devlet destekli konut hesabı açmış olan ve para biriktiren vatandaşlar için yüzde 25 oranında destek sağlanır. Azami 28 bin 550 TL miktarında olmalıdır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı