Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

En düşük 4100 lira maaşla 55 bin PTT personeli alınacak! Başvurular yakında başlıyor

FİNANS

14 Ağustos 2020 Cuma 10:12:59

Son Güncelleme: 14/08/2020 00:49:28

En düşük 4100 lira maaşla 55 bin PTT personeli alınacak! Başvurular yakında başlıyor

Pandemi sonrasında işsiz kalan binlerce kişiye PTT’den müjdeli haber geldi. En düşük 4100 lira maaşla 55 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. Erkeklerde ortaokul, kadınlarda en az lise mezunu olan adaylar gerekli şartları sağladığı takdirde PTT personeli olarak işe başlayacabilecek.

PTT’nin yakın zamandan yayınladığı iş ilanı, milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Kadroya 55 bin personel alınacağı duyuruldu.Personellerin taşıması gereken özellikler de yayımlandı. 55 bin personelin Eylül ayında başvurularının alınması bekleniyor. Peki, PTT personel alımına nasıl başvurulur? PTT personel alımı başvuru şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır? İşte PTT 55 bin personel alımıyla ilgili tüm detaylar…

PTT’nin yakın zamanda yayımladığı iş ilanı vatandaşlar tarafından merakla takip ediyor. PTT kadrosuna 55 bin personelalınacağı duyuruldu. Kısa süre önce, PTT tarafından, alınacak olan personellerde aranan koşullar da yayımlandı.2020 yılı içinde Eylül ayında PTT’nin 55 bin personel alımı yapması bekleniyor.

PTT PERSONEL ALIM ŞARTLARI

-Başvuru yapacak olan kişi TC vatandaşı olmalıdır.

-Başvuracak adaylar için KPSS şartı aranacak.

-Erkek vatandaşlar an az orta okul mezunu olmalıdır.

-Kadın vatandaşlar da en az lise mezunu olmalıdır.

-Kadınlar 18-27 yaş aralığında, erkekler ise 22-32 yaş aralığında olmalıdır.

-Erkekler en az 1.73 cm boyunda, kadınlar en az 1.64 cm boyunda olmalıdır.

-Taksirli suçlar hariç olmak üzere; ağır hapis, altı aydan uzun hapis veya affa uğramış olsa bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, devlet sırlarını açığa vurma, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma gibi suçlara bulaşmamış olması gerekmektedir.

-Başvuran kişinin madde kaçakçılığı suçuna bulaşmamış ve bu nedenle hüküm giymemiş olması gerekmektedir.

-Kişinin kamu haklarından yasağının olmaması gerekmektedir.

PTT PERSONEL ALIMLARI NE ZAMAN?

55 bin kişinin PTT’de işe alınacağının öğrenilmesiyle birlikte, PTT kadrosunda yer almak isteyen kişiler,işe alımların ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı.“PTT 55 Bin personel alımını ne zaman yapacak?” sorusu en çok araştırılan konulardan birisi oldu.PTT, 55 bin personel alımı için henüz resmi bir açıklama yapmadı fakat başvuruların 2020 yılı içindebaşlayacağı tahmin ediliyor. Eylül ayının gelmesiyle birlikte 55 bin personel alımı için başvuruların başlaması bekleniyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
6 Yorum yapıldı

6 Yorum

 1. Dertlisaz

  14 Ağustos 2020 at 13:20

  Hep yalan haber bi kere erkeklerde en az ortaokul şartı aranıyormuş ama kpss puanı ile alım olacakmış kpss puanı için en az lise mezunu olmak lazım millete hep boş ümit veriyorsunuz yazıklar olsun

  • kredi haber

   14 Ağustos 2020 at 18:16

   Merhaba,
   Çift yıllarda ortaöğretim KPSS sınavı yapılmaktadır. Ortaöğretim mezunları bu sınava girebilirler.

   • Ob

    15 Ağustos 2020 at 11:51

    Yalan haber, ptt de ihs sözleşmeli personel de eğitim şartı postacı en az 2 yıllık posta mezunu olmak gişe ve büroda ise lisans mezunu şartı aranır hizmet alım yoluyla (taşeron) personelde lise mezuniyeti aranıyor arkadşlar

    • kredi haber

     15 Ağustos 2020 at 15:41

     Merhaba,
     Bilgilendirme için teşekkürler. Şuanda basında yer alan kriterler ortaöğretim mezunu alınacağı yönündedir. Resmi açıklamanın Eylül ayında yapılması bekleniyor. Şartlar kesinleştiğinde sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

 2. Mahmut

  15 Ağustos 2020 at 11:11

  Alımların eylül ayında yapılacağına emin misiniz ? Geçen seferde nisan demişlerdi.

 3. kredi haber

  15 Ağustos 2020 at 15:40

  Merhaba,
  Alımların Eylül ayında olması kesin değildir. Sadece kamuoyunda Eylül ayında olacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı