En düşük 4100 lira maaşla 55 bin PTT personeli alınacak! Başvurular yakında başlıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

En düşük 4100 lira maaşla 55 bin PTT personeli alınacak! Başvurular yakında başlıyor

FİNANS

14 Ağustos 2020 Cuma 10:12:59

Son Güncelleme: 14/08/2020 00:49:28

En düşük 4100 lira maaşla 55 bin PTT personeli alınacak! Başvurular yakında başlıyor

Pandemi sonrasında işsiz kalan binlerce kişiye PTT’den müjdeli haber geldi. En düşük 4100 lira maaşla 55 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. Erkeklerde ortaokul, kadınlarda en az lise mezunu olan adaylar gerekli şartları sağladığı takdirde PTT personeli olarak işe başlayacabilecek.

PTT’nin yakın zamandan yayınladığı iş ilanı, milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Kadroya 55 bin personel alınacağı duyuruldu.Personellerin taşıması gereken özellikler de yayımlandı. 55 bin personelin Eylül ayında başvurularının alınması bekleniyor. Peki, PTT personel alımına nasıl başvurulur? PTT personel alımı başvuru şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır? İşte PTT 55 bin personel alımıyla ilgili tüm detaylar…

PTT’nin yakın zamanda yayımladığı iş ilanı vatandaşlar tarafından merakla takip ediyor. PTT kadrosuna 55 bin personelalınacağı duyuruldu. Kısa süre önce, PTT tarafından, alınacak olan personellerde aranan koşullar da yayımlandı.2020 yılı içinde Eylül ayında PTT’nin 55 bin personel alımı yapması bekleniyor.

PTT PERSONEL ALIM ŞARTLARI

-Başvuru yapacak olan kişi TC vatandaşı olmalıdır.

-Başvuracak adaylar için KPSS şartı aranacak.

-Erkek vatandaşlar an az orta okul mezunu olmalıdır.

-Kadın vatandaşlar da en az lise mezunu olmalıdır.

-Kadınlar 18-27 yaş aralığında, erkekler ise 22-32 yaş aralığında olmalıdır.

-Erkekler en az 1.73 cm boyunda, kadınlar en az 1.64 cm boyunda olmalıdır.

-Taksirli suçlar hariç olmak üzere; ağır hapis, altı aydan uzun hapis veya affa uğramış olsa bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, devlet sırlarını açığa vurma, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma gibi suçlara bulaşmamış olması gerekmektedir.

-Başvuran kişinin madde kaçakçılığı suçuna bulaşmamış ve bu nedenle hüküm giymemiş olması gerekmektedir.

-Kişinin kamu haklarından yasağının olmaması gerekmektedir.

PTT PERSONEL ALIMLARI NE ZAMAN?

55 bin kişinin PTT’de işe alınacağının öğrenilmesiyle birlikte, PTT kadrosunda yer almak isteyen kişiler,işe alımların ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı.“PTT 55 Bin personel alımını ne zaman yapacak?” sorusu en çok araştırılan konulardan birisi oldu.PTT, 55 bin personel alımı için henüz resmi bir açıklama yapmadı fakat başvuruların 2020 yılı içindebaşlayacağı tahmin ediliyor. Eylül ayının gelmesiyle birlikte 55 bin personel alımı için başvuruların başlaması bekleniyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
6 Yorum yapıldı

6 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı