Emlak Vergi Borçları İçin Yapılandırma Uyarısı! Tarih Dolmak Üzere!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emlak Vergi Borçları İçin Yapılandırma Uyarısı! Tarih Dolmak Üzere!

FİNANS

18 Aralık 2020 Cuma 18:57:10

Son Güncelleme: 18/12/2020 18:57:45

Emlak Vergi Borçları İçin Yapılandırma Uyarısı! Tarih Dolmak Üzere!

Konut sahipleri için yıl sonuna kadar tanınan emlak vergi borcu yapılandırmasına sayılı günler kaldı. Ev sahipleri 31 Aralık tarihine kadar yapılandırma işlemleriyle faiz silme ve taksitle borç ödeme imkanlarına sahip olacaklar. Emlak vergi borcu yapılandırma işlemleriyle ilgili tüm merak edilenleri bir araya topladık.

Emlak vergisi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımız için uyarı geldi. Başvuru tarihileri yaklaşmak üzere. Peki son başvuru tarihi ne zaman işte tüm detaylar haberimizde;

Devlete karşın emlak vergisi borcu olan vatandaşlarımız için korona virüs salgını olan bu dönemde müjdeli bir haber gelmişti. Vatandaşlarımız korona salgını döneminde maddi ve manevi olarak zor zamanlar geçirmişti.

Maddi olarak gelirleri azalan hanelerin sayısı artmıştı. Devlette vatandaşlarımıza destek olmak ve yüklerinin hafifletmek adına önlemler almış ve destek sağlamıştı. Bunlardan bir tanesi de emlak vergisi borçları ile ilgiliydi. Vatandaşlarımız yapılandırma fırsatı sayesinde emlak vergisi borçlarını uzun vadeler de kolayca ödeyebilecekti. Fakat yapılandırma başlayalı uzun zaman oldu. Son başvuru tarihi ve ayrıntılar ise vatandaşlarımızdan tarafından merak ediliyordu. Bizde sizler için emlak vergisi yapılandırmasına dair tüm detayları derledik;

Emlak vergisi borcu bulanan vatandaşlarımız için, müjdeli haber uzun süre önce gelmişti. Borç yapılandırması kapsamında emlak vergisi olan vatandaşlarımız da dahil edilmişti. Fakat zamanında başvuru yapılamazsa ya da emlak vergisi borcu ödenmezse ne olur gibi sorular vatandaşlarımız tarafından sorulmaya başlandı.

Ev, işyeri arsa, tarla gibi taşınmazlar için vatandaşlarımız emlak vergisi ödemesi gerekiyor. Bu vatandaşlarımız içinde kritik uyarı yapıldı. Her sene düzenli şekilde ödenmesi gereken emlak borcunu isteyen vatandaşlarımız yılda ikişer taksit şeklinde de ödeyebiliyordu. Fakat ödemeyen vatandaşlarımız içinse ceza var. Fakat bu salgın döneminde vatandaşlarımıza bu konularda olabildiğince destek sağlanıyor. Borç yapılandırma kapsamına alınan emlak borçları ile vatandaşlarımıza müjde gelmişti.

SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN DOLACAK?

Emlak vergisi yapılandırması ile ilgili vatandaşlarımızdan merak edilen ilk şey ise başvuru tarihleri. Vatandaşlarımız başvuruların sona erip ermediğini sıkça soruyor. Başvurular ise 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. Bu tarihe kadar vatandaşlarımız emlak vergisi borçları için yapılandırmadan yararlanabilir. Faiz silme ve taksitle borç ödeme imkanlarını kullanabilirler. Fakat başvurularını bu tarihe kadar yapmayan vatandaşlarımız bu fırsatlardan yararlanamayacak.

EMLAK VERGİSİ BORCU ÖDENMEZSE NE OLUR?

Vatandaşlarımız eğer vergilerini zamanında ödemezse bunun için ceza alırlar. Bu vergilerden bir tanesi de emlak vergisidir. Emlak vergisi taşınmazı bulunan vatandaşların (muaf olanlar hariç) ödemesi gereken zorunlu bir vergidir. Emlak vergisini zamanında ödemeyen vatandaşlarımız içinse gecikme faizi işleme konulur. Borcu olan taşınmaz ise faiz borcu ve emlak vergisi ödenmeden satılamaz. Tapu- devir işlemlerinde de sıkıntı yaratır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı