Emekliye Ek Ödeme Müjdesi! Emekliye zam 382 Lira Olarak Revize Edilecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emekliye Ek Ödeme Müjdesi! Emekliye zam 382 Lira Olarak Revize Edilecek

FİNANS

12 Aralık 2020 Cumartesi 12:23:08

Son Güncelleme: 12/12/2020 12:23:11

Emekliye Ek Ödeme Müjdesi! Emekliye zam 382 Lira Olarak Revize Edilecek

Emekli vatandaşlarımızın uzun süredir beklediği ek ödeme müjdesi bugün yaşanan son dakika gelişmesiyle birlikte yeni bir boyut kazandı. 4A, 4B, 4C emekli vatandaşlarımız yapılan yeni revize sonrasında tam iki kadar bir ödeme alacaklar.

Emeklilere verilmesi bekleniyor olan ek ödemelerde değişikliğe yapıldı.. Ek ödemelerin ne zaman yapılacağına dair herhangi bir bilgilendirme yapılmazken işlemlerin çok hızlı şekilde yapıldığı bilgisi geliyor. Türkiye Emekliler Derneği ise bu konuyu sıkı bir takipte tutacak gibi. İşte o habere ilişkin merak edilmekte olan detaylar..

EMEKLİYE 382 TL EK ÖDEME

Türkiye Emekliler Derneği’nin talebi ve isteği ile hayata geçirilmeye çalışılan ek ödemeleri emekli vatandaşlar büyük bir heyecan ile bekliyor. Konu ile ilgili kurumlar tarafından hızlı şekilde sonuca varılmaya çalışıldığı ise edinilen bilgiler arasında. Zam üstüne zam gelmesinden ziyade net maaşın yanında bir de ek ödeme talebi ve bütün emekli vatandaşların dilinde. Mevcut ödemeler şu anki maaşlarının yüzde 4’ünü oluşturuyorken yeni talep ile bu oranın yüzde 8’e çıkması isteniyor. Eğer yeni düzenlemede yasalaşır ise emekli vatandaşların maaşlarının bir bölümü şu anki değerinin 2 katı kadar olacak. Ek ödemeden sadece SSK ve BağKur emeklileri faydalanmaktadır. Diğer kurumların ise bu imkandan faydalanamadığı açıklanan bilgiler dahilinde. Teklifin kabul edilmesi ile birlikte 255 Türk Lirası olan ödemeler 382 Türk Lirası olarak revize edilecek.

Ek Ödemeyi Kimler Alabilecek?

Herkesin ek ödemeden yararlanamayacağı önceden verilen bilgiler kapsamındaydı. Bu açıklanmış olan bilgilere göre, 4A, 4B, 4C emekli vatandaşlar bu haktan faydalanabilecek. Sınıfsal olarak ifade edilecek olur ise tarım işçileri, şeref aylığı alan vatandaşlar, 65 yaş aylığı alan vatandaşlar, terör mağduru olmuş olan vatandaşlar, sosyal yardımlaşmadan yardım almakta olan kişiler bu ödemeden faydalanabilir. Bulunan açıklamaya göre ek ödeme hesabı mevcut maaşın bir bölü dördünün bulunması sureti ile hesaplanmaktadır. Ek ödemeler ise bu tekliften bağımsız olarak yılda iki kere olmak üzere artmaktadır. Yaşanılan bu artışın sebebi ise emekli maaşlarına yapılan zamlardandır. Ek ödemeler ile birlikte çok sayıda emekli daha fazla para ve maaş alabilecek.  Korona virüsün arından yaşanılan pandemiden dolayı azalmakta olan iş yükü, artışa geçen işsizlik üzerine bu ek ödemenin ise vatandaşlara rahat bir nefes aldırabileceğini ve biraz da olsa üzerlerindeki yükü hafifleteceğini düşünülerek, ek ödemeyi alacak olan vatandaşlara iyi geleceği umuluyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı