Emekliye 2 bin TL devlet destek ödemesi yolda! 8 milyon emekli faydalanacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emekliye 2 bin TL devlet destek ödemesi yolda! 8 milyon emekli faydalanacak

FİNANS

28 Temmuz 2020 Salı 17:13:33

Son Güncelleme: 28/07/2020 17:14:05

Emekliye 2 bin TL devlet destek ödemesi yolda! 8 milyon emekli faydalanacak

Emekli-Sen Genel Başkanı Salman Hürkardeş, yaptığı açıklamada kalkınma paketinde ekmekli vatandaşlara fayda sağlayacak maddeler olmadığını belirtti. Koronavirüs salgını sonrasında emeklilerin geçim sıkıntısı yaşadığını belirten Hürkardeş, 8 milyon emekli vatandaşımıza 2 bin lira devlet destek ödemesi verilmesi konusunda çalışmalara başladıklarını belirtti.

Emekli vatandaşlarımız maaşları ile ilgili konular ülke gündeminden düşmemeye devam ediyor. Gündem de ise emekli vatandaşlarımıza 2 bin Türk Lirası nakit salgın desteği yapılması var. Emekli vatandaşlarımıza 2 bin Türk Lirası nakit salgın desteği mi yapılacak işte ayrıntılar…

Ülkemizdeki emekli vatandaşlarımızı temsil eden Emekli-Sen genel başkanı olan Salman Hürkardeş, 8 milyon emekli vatandaşımızın asgari ücretinin oldukça altında maaş aldığını belirtti. Konuşmasının devamında Genel Başkan Salman Hürkardeş, emekli vatandaşlarımıza salgın döneminde her ay 2 bin Türk lirası değerinde nakit desteği sağlanması gerektiğini söyledi.

Emekli-Sen Genel Başkanı Salman Hürkardeş, ayrıca birbiri arkasına açıklanan korona virüsüne dair teşvik ve tedbir paketlerinde ya da ekonomiyi kalkındırmaya yönelik olan destek paketlerinde emekli vatandaşlara fayda sağlayacak veya hayatlarını kolaylaştıracak bir önlemin olmadığını belirtti. Emekli-Sen Genel Başkanı Salman konuşmasına devam ederek 8 milyon emekli vatandaşımızın asgari ücretinin oldukça altında maaş aldığını hatırlattı ve sözlerine açlık sınırının altında maaş alan emeklilerin bulunduğunu belirterek devam etti. Salgından en çok emekli vatandaşlarımızın etkilendiğini ve risk grubunda bulunan emeklilerimizin salgın sebebiyle yeni bir geçim derdine düştüğünü hatırlattı. Emeklilerin geçim derdine maske, dezenfektan gibi birçok temel tıbbı giderin eklendiği belirtildi.

MASKE Mİ EKMEK Mİ?

Genel Başkan Hürkardeş emekli vatandaşlarımızın bu salgın sürecinde maske alımı ve emek alımı arasında sıkıştığını ve zorluklar yaşadığını belirterek, emekli vatandaşlarımız için salgın süreci boyunca her ay 2 bin Türk lirası değerinde nakit desteği yapılması gerektiğini ifade etti. Yetersiz olan emekli maaşları hakkında ise Başkan Salman, yetersiz olan maaşların salgın süreciyle birlikte daha da yetersiz geldiğini ekledi. Başkan Hürkardeş, mart ayından bu yana geçerli olan 6 aylık süreçte her ayı için destek yapılmalı yorumunda bulundu.

KRİZİN SEBEBİ EMEKLİLER DEĞİL

Başkan Salman, sosyal devletin anlamına uygun hareket edilmesi gerekirken siyasi iktidarın salgından etkilenmiş olan halkın büyük bir kısmının kendi başına bıraktığını belirtti. Kendi başına bırakılan bu kesimin ise başında emekli vatandaşların yer aldığını ifade ederek en düşük emekli maaşı olan 1,500 Türk lirasının altını çizerek halen birçok emekli vatandaşın açlık sınırının altında yaşadığını vurguladı. Başkan Hürkardeş ise sözlerinin devamında bu krize emeklilerin sebep olmadığını ve sonucunu da emeklilerin çekmemesi gerektiğini belirtti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı