Emeklilik Bekleyenler Bu 2 Şart Sağlıyorsa SGK'dan Toplu Para İadesi Alabilir
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emeklilik Bekleyenler Bu 2 Şart Sağlıyorsa SGK’dan Toplu Para İadesi Alabilir

FİNANS

12 Kasım 2020 Perşembe 22:03:55

Emeklilik Bekleyenler Bu 2 Şart Sağlıyorsa SGK’dan Toplu Para İadesi Alabilir

Sosyal Güvenlik Kurumu emeklilik bekleyen milyonlarca kişi için toplu para iadesi uygulamasını başlattı. Sadece iki şartı sağlayan vatandaşlarımız SGK’ya başvuru yapmaları halinde toplu iade alabilirler. SGK’dan toplu para iadesi alma şartları ve başvuru sürecini bu yazımızda kaleme aldık.

SGK tarafından yapılan son dakika gelişmeler doğrultusunda beklenen haber sonunda geldi. On binlerce vatandaşımız için sunulan olanaklar sayesinde milyonlarca vatandaşımız bu fırsatları değerlendirebilmek için büyük fırsatları beraberinde getirmektedir. Kadın ve erkekler için yapılan bu gelişmeler doğrultusunda prim ödemelerini gerçekleştirmelerine rağmen emekli olamayan bireyler prim ödemelerinin iadelerini SGK’dan alma olanağına sahip olabilmektedir. Milyonlarca vatandaşımız için alınan bu son dakika gelişmeler doğrultusunda pek çok vatandaşımız büyük olanakları beraberinde getirmektedir. Emekli olmak için belli başlı şartların yerine getirilmesi ile bireyler uzun yıllar boyunca çalışarak emekli olma hakkına sahip olabilmektedir. Ancak bazı kişiler uzun süre zarfında her ne kadar çok çalışmış olsa dahi yaş şartını yerine getirememesi sebebiyle emekli olamamaktadır. Bu sebepten ötürü alınan kararlar doğrultusunda emekli olma fırsatı sunulmaktadır.

Emekli vatandaşlarımız için sunulan olanaklar ile beraber pek çok vatandaşımız için birbirinden farklı fırsatlar sunulmaktadır. On binlerce vatandaşımız özellikle korona virüs ile mücadele dönemi içerisin de emekli olarak evlerinde durmayı tercih etmektedir. Ancak emeklilik şartlarını yerine getiremeyen bireyler emeklilik hakkına sahip olamadıkları için yeni kararlar alındı. Alınan bu kararlar ile beraber pek çok vatandaşımız emeklilik fırsatını sunmaya başlamış bulunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan bu son dakika gelişmeler ile ilgili tüm ayrıntıları haber adresimiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

SGK TOPLU PARA İADESİ!

SGK emekli olamayan bireyler için yapış olduğu açıklamalar dahilinde pek çok vatandaşımızın faydalanabileceği büyük olanakların sunulması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Çalışma hayatı boyunca prim ödemelerini gerçekleştiren erkek ve kadınlar eğer yaş şartına uyum sağlamıyor ise bu durumda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından önemli kararlar alındı. Alınan bu kararlar doğrultusunda SGK toplu para iadesi vererek gündemimizde ki yerini alıyor. On binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu gelişmeler ile beraber pek çok vatandaşımız dikkatini üzerine çekmektedir.

Toplu para iadelerini almak isteyen bireyler için sunulan fırsatlar karşısında pek çok vatandaşımız için sunulan bu olanaklar sayesinde on binlerce vatandaşımız için büyük fırsatlar sunulmaya başlamış bulunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bu olanaklar sunulmasının ardından 3 temel şartın yerine getirilmesi önemli unsurlar arasında bulunuyor. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen şartlara uyum sağlayan bireyler başvuru işlemlerini gerçekleştirerek toplu para iadelerini alma olanağına sahip olabilmektedir.

KİMLER PRİM PARASI ALABİLİR?

Prim parası almak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken koşulların başında; emekli olmak için yaş ve gün şartının sağlanmış olması. Toplu prim parası sadece prim şartı eksik olanlara ödeniyor. Bunun dışında kişinin hiçbir şekilde sigortalı bir işte çalışmaması ve kendi işini yürütüyor olmaması gerekiyor.

Bunların dışında kadınlarda 20 yıl erkeklerde ise 25 şartının da sağlanması gerekiyor. Bu şartların tamamının sağlanması durumunda ise SGK güncel oranlara göre yapılan hesaplama sonucu toplu prim parası iadesi yapıyor.

SGK TOPLU PARA İADELERİ NEREYE YAPILIR?

SGK toplu para iadelerinin sunulmaya başlamasının ardından pek çok vatandaşımız için büyük olanaklar sunulmaya başlamış bulunmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız bu fırsatları değerlendirebilmek için Sosyal Güvenlik Kurumuna bizzat giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirme olanağını elde edebilmektedir. Böylelikle sunulan bu fırsattan yararlanabilecek ve SGK tarafından verilen toplu para iadelerini alabileceklerdir. Bu ve bunun gibi benzeri haberleri yakından takip etmek isteyen bireyler haber adresimizi takip ederek detayları öğrenme fırsatını bulabilmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı