Emeklilere iki zam müjdesi yüzleri güldürdü! 2021 En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emeklilere iki zam müjdesi yüzleri güldürdü! 2021 En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

FİNANS

23 Eylül 2020 Çarşamba 09:12:46

Son Güncelleme: 22/09/2020 23:37:25

Emeklilere iki zam müjdesi yüzleri güldürdü! 2021 En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Emeklilerimize bu yıl birçok müjde geldi. Bayramlarda, 1 bin Türk lirası değerinde yardım alan emeklilerimiz aynı zamanda enflasyon oran zammı ve birçoğu da yine pandemi yardımından yararlandı. Hatta bazı emeklilerimiz düşük faizli kredi oranlarıyla birlikte acil nakit finansman yardımı da aldı. Fakat şimdi emekli vatandaşlarımız için bir müjde daha yolda! Emekli vatandaşlarımıza %5,4 zam geliyor! Emekli vatandaşlarımızın ek ödemelerine zam gelecek!

Korona virüs salgın döneminde giderleri artan emekli vatandaşlarımız ek ödemelere gelecek ulan bu zamla bir nebze daha rahatlayacak! Peki emekli vatandaşlarımız maaşları ne kadar artacak? Ek ödemeler ne kadar olacak? İşte detaylar haberimizde;

Ek ödemelere zam geliyor! Ek ödemeler ne kadar artacak?

2020 yılının temmuz dönemiyle birlikte emekli vatandaşlarımızın gelir oranları yaklaşık %5,75 oranında arttı. Şimdi ise emekli vatandaşlarımız maaşlarına olacak yeni zammı bekliyor. Emekli vatandaşlarımızın gözü 2021 yılının Ocak döneminde yapılacak olan zamda. Enflasyon tahminleri de zam oranın yaklaşık olarak %5,4 oranında artacağını gösteriyor. Peki emekli vatandaşlarımız için ek ödeme zammı ne zaman gelir? Ek ödemeler ile birlikte emekli vatandaşlarımızın maaşı ne kadar olacak?

Bu yıl içerisinde zamlar, promosyonlar ve ek ödemeler derken emekli vatandaşlarımızın maaş artışından faydalandı ve ek kazanç almış oldular. Şimdi ise emekli vatandaşlarımız 2021yılının ocak döneminde yapılacak olan zammı merak etmekte. 2021 yılında emekli vatandaşlarımız yılda ikişer kez olmak üzere zam alacaklar. Vatandaşlarımız enflasyon oranlarını da bu yüzden yakından takip etmekte. Ocak ayında açıklanacak enflasyon oranı ise yine emekli vatandaşlarımıza zam olanak yansıyacak.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan anket ise emekli vatandaşlarımızın eline geçecek zam oranlarıyla ilgili bize bilgi sağladı. Ankete baktığımızda tüketici enflasyon beklentisi olan TÜFE’nin %11,46 oranında olduğu yılın ikinci yarsında ise zam oranı %5,4 olarak gerçekleşecek.

Ek Ödeme De Artıyor

2020 yılının ikinci yarısının da ağustos ve temmuz ayında veriler açıklandı ve bu veriler açıklanırken, TÜİK ile TÜFE’nin temmuz ayına dair %0,58 ve ağustos ayına dair ise %0,86 olarak enflasyonun gerçekleştiği belirtilmişti. Zam oranın belli olması içinse şu an açıklanmayan sadece 4 veri kaldı. Emekli vatandaşlarımız ise yeni maaşlarını ve zam oranlarını net olarak ise ocak ayının başına doğru öğrenebilecek. Fakat zam oranları ise az çok tahmin ediliyor ve %5,4 bandında olması bekleniyor. Vatandaşlarımız ise zamlı maaşlarını ocak ayının başında alacaklar.

Zam oranı ise yine ek ödemeler de olduğu gibi emekli vatandaşlarımızın maaşına yansıyacak. Emekli vatandaşlarımızın maaşlarının şu an %4 ila %5 oranında ek ödeme yapılması bekleniyor. Ek ödemeler ise vatandaşlarımızın yeni maaşları üzerinden yapılacak daha yüksek ödenecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı