Emeklilere her ay ek ödeme yapılacak! 5 milyon emekli faydalanacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emeklilere her ay ek ödeme yapılacak! 5 milyon emekli faydalanacak

FİNANS

7 Aralık 2020 Pazartesi 22:13:09

Son Güncelleme: 07/12/2020 22:13:13

Emeklilere her ay ek ödeme yapılacak! 5 milyon emekli faydalanacak

Pandemi süreciyle birlikte emekli maaşlarında değişiklik yapılması sık sık gündeme geldi. SSK ve Bağkurlu emeklilerin maaşların artması, bayram ikramiyelerinin yükseltilmesi konusunda talepleri bulunuyordu. Meclise gönderilen tasarıya göre emeklilere her ay ek ödeme yapılırken, maaşları da yükseltilecek. İşte intibak yasasında yaşanan son dakika gelişmeleri.

Milyonlarca emekli vatandaş, uzun bir zamandır heyecan içerisinde intibak zammı haberini bekliyor. Memur ve emeklilerin maaşlarında kaynaklı olan ortaya çıkan fark; ek ödeme yolu ile giderilecek. 355 TL’ye kadar verilebilecek olan zam, intibak zammı ile kapatılacak. İşte görüşme aşamasında olan intibak zammı ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

2000 yılından sonra  Bağkur’lu ve SSK’lı olan vatandaşlar; kendileri için de intibak zammının olmasını ve kurum kaynaklı maaş farklarının giderilmesini talep ediyor. Bu talepler eğer karşılanacak olur ise ; maaşlar arasındaki oluşan ücret farkı kapatılacak.

Emekliye Ödenen Maaşlar Değişecek!

SSK ve BAĞ-KUR’lu vatandaşların intibak talebi için Anayasa Mahkemesi Meclis’i bir adres göndermişti. Eğer vatandaşın talebi gerçekleşir ise 2000 tarihinden önce emekli olan vatandaşlara yapılan intibak zammı 2000 yılından sonra emekli olacak olan vatandaşlara da yapılacak. 2000 yılında sonra emekli olan kişilere 2000 öncesinde emekli olanlar kişiler gibi 50 ile 355 TL tutarı arasında bir  zam uygulanabilecek. 2000 yılı ve sonrasında emekli olan vatandaşların  maaşı yeniden hesaplanacak. Türkiye Emekliler Derneği çıkacak olan intibak yasası ile neredeyse 5 milyon emekli vatandaşın bu çıkacak olan yasadan faydalanabileceğini duyurdu.

Emekli Vatandaşa Her Ay Ek Ödeme Yapılacak!

Memur emeklisi olan vatandaşların intibak talebi, toplu sözleşme sırasında Memur-Sen tarafından gündeme getirildi. Eğer vatandaşların isteği ve  sunulan talepler onaylanır ve hayata geçirilir ise; kadro ve ya görevden emekli olacak kişiler arasında olan kurum kaynaklı maaş farkı, intibak zammı ile yani ek ödeme ile giderilebilecek.

Memur emeklisi olan vatandaşlara yönelik intibak talebi ise toplu sözleşme görüşmeleri esnasında Memur-Sen tarafından gündeme getirildi. Talep hayata geçer ise , aynı unvanı taşıyan kadro ya da görevden emekli olan vatandaşlar arasında ki kurum kaynaklı emekli maaşı farkı ek ödeme ile giderilip eşit maaş alma hakkı sunulacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Bakanlık, aylık ödemelerin artacağını ve bayramlarda ise emekli vatandaşlara 1000 TL tutarında ek ikramiye ödeneceğini dile getirdi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı