Emekliler için son dakika haberi! Rakamlar değişti anında 1300 TL alabilirsiniz
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emekliler için son dakika haberi! Rakamlar değişti anında 1300 TL alabilirsiniz

FİNANS

12 Ekim 2020 Pazartesi 20:35:43

Son Güncelleme: 12/10/2020 20:35:39

Emekliler için son dakika haberi! Rakamlar değişti anında 1300 TL alabilirsiniz

Ülkemizde her sene binlerce kişi emekli oluyorr. Emekliler yıl içinde bazı avantajlara sahip olmaktadır. Bu avantajlarından bazılarını sayacak olursak; bayramda alınan ikramiyeler ve bankaların sağladığı promosyon tutarları diyebiliriz . Bankalar bu adeta bağlamda promosyon için birbiriyle yarışıyor. 2020 Ekim ayında güncellenen rakamlarla birlikte 1300 TL anında ödeme almanız mümkün. Bu yazımızda emekliler için yapılan en yüksek promosyon ödemelerini inceledik.

Emeklilere banka promosyonları 2020 ile beraber artış gösterirken emekliler ise yeni rakamların belli olmasından sonra hangi banka daha fazla promosyon veriyor, emeklilere en çok promosyon veren banka hangisi sorusunun cevabını arıyor . Peki, emeklilere verilecek olan banka promosyonları ne kadar ? Ziraat Bankası, İş Bankası, TEB, Denizbank ve QNB Finansbank için rakamlar nedir ?

Bankaların emekli vatandaşlara ödemiş oldukları promosyon rakamları ise Ekim ayının gelmesi ile birlikte güncellendi. Her emekli vatandaşın kendi bankasına göre değişken tutarlarda olan bu promosyonlar yılın belirli zaman dilimlerinde emeklilere verilmektedir. Emeklileri daha çok kendi bankalarına çekmek, taşımak isteyen bankalar hem promosyon tutarını yükseltip hem de emeklilere düşük faizli kredi, masrafsız bankacılık gibi ek fırsatlar sunuyor . Bankaların sağladığı promosyon değerlerinden bahsedecek olursak eğer oldukça değişken tutarlar olduğunu söyleyebiliriz.

ZİRAAT BANKASININ EMEKLİLERE SUNDUĞU PROMOSYONU NE KADAR?

Emeklilerin en çok talep ettiği bankalar arasında ilk sıralarda yer alan banka , Ziraat Bankası emekli maaş promosyonu olarak maaşa göre ödeme yapmakta olup;

Emekli maaşı 1.500 TL altında olan emekli vatandaşlara 500 TL,
Emekli maaşı 1.500 TL- 2 bin 500 TL bandında olan emekli vatandaşlara 625 TL,
Emekli maaşı 2.500 TL ve üzerinde olan emekli vatandaşlara ise 750 TL tutarında maaş promosyonu ödemesi yapmakta. Ziraat Bankası maaş promosyonu başvurusu için SMS gönderme seçeneği mevcut olup vatandaşlara oldukça kolaylık sağlıyor bu seçenek göndermek isteyen kişiler SMS için PRO yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numarasını da ekleyerek yazmış oldukları SMS ‘i 4757 ‘ye göndermeleri yeterli olacaktır.

GARANTİ BANKASININ EMEKLİLERE SUNDUĞU PROMOSYON NE KADAR?

Emeklilere maaş promosyonun yanı sıra özel ihtiyaç kredisi desteği imkanı da sunuluyor Garanti Bankası emekli vatandaşlara özel ihtiyaç kredisi paketinde faiz oranını %1.24 oranında uyguluyor. Garanti Bankası emekli maaş promosyonu Ekim rakamı şöyle ;

Emekli maaşı 1.500 TL altında olan emekli vatandaşlara 800 TL,
Emekli maaşı 1.500 TL- 2 bin 500 TL bandında olan emekli vatandaşlara 1.000 TL,
Emekli maaşı 2.500 TL ve üzerinde olan emekli vatandaşlara ise 1.200 TL olarak uygulanacağı biliniliyor.

İŞ BANKASININ EMEKLİLERE SUNDUĞU PROMASYON NE KADAR ?

İş Bankası emekli vatandaşlara sunduğu promosyon ödemeleri 2020 yılı için ilan ettiği rakamlar şöyle;
Emekli maaşı 1. 500 TL altında olan emekli vatandaşlara 750 TL,
Emekli maaşı 1.500 TL- 2 bin 500 TL bandında olan emekli vatandaşlara 875 TL,
Emekli maaşı 2.500 TL ve üzerinde olan emekli vatandaşlara ise 1.000 TL olarak duyurdu.

QNB FİNANSBANK’TAN EMEKLİLER İÇİN YENİ PROMOSYON HABERİ GELDİ!

Emekli vatandaşların maaşlarını QNB Finansbank’a taşıma sözü verirlerse ya da en az 3 yıl daha bu bankadan maaşını almaya söz veren emekli vatandaşlar için 1.300 TL promosyon müjdesi geldi.
Aylık emekli maaşı 1.499 TL altında olan emekli vatandaşlara 850 TL,
Aylık 1.500 TL- 2.499 TL bandında emekli maaşı olan vatandaşlara 1.100 TL,
2.500 TL ve üzeri maaş alan emekli vatandaşlara ise 1.300 TL promosyon ödemesi yapılacak.

EMEKLİLER İÇİN BANKA PROMOSYONU NEDİR?

Banka promosyonları için kamuda ya da özel sektörde şu an aktif olarak çalışma hayatında olan ve kamu ya da özel kurumlardan emeklilik hakkını elde etmiş ve emekli aylığı alan kişilere verilen ücrettir. 2017 yılında Hükümet, Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile bankalarla bir protokol imzalamıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu ayrıca kamu bankaları dışında, 18 özel banka ile de emekli vatandaşlara banka promosyonu ödemesi için anlaşma imzalamış ve ödemeler Mart ayı ile birlikte ödenmeye başlanmıştı.

PROMOSYON ÖDEMELERİ KAÇ YILDA BİR ALINIR?

Promosyon ödemesini kullanabilmek için en önemli nokta, maaş aldığınız bankada en az 3 yıl kalacağınızı taahhüt etmeniz. Bunun dışında otomatik ödeme talimatı ve ya kredili hesap şartı aranmıyor. Bankada 3 yıl kalacağınızı taahhüt etmeniz durumunda promosyonunuz hesabınıza aktarılıyor. Şunu hatırlatalım ; 3 yıl dolmadan emekli maaşınızı başka bir bankaya taşımanız olası değildir. Sadece bu 3 yıl içerisinde şube değişikliği yapma imkanınız vardır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı