Emekli maaş hesaplarınızı kontrol edin! Maaşlara kesinti yapılabilir
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emekli maaş hesaplarınızı kontrol edin! Maaşlara kesinti yapılabilir

FİNANS

7 Ekim 2020 Çarşamba 20:12:55

Son Güncelleme: 07/10/2020 19:43:18

Emekli maaş hesaplarınızı kontrol edin! Maaşlara kesinti yapılabilir

Hazine bakanlığı aracılığı ile SGK bünyesine en az 53.7 milyar devlet katkı ödemelerinin sıkıntı doğurmaması adına değerlendirmelerde bulundu. Peki neler konuşuldu hangi konular oldu ve emekliler için kötü haber mi  gelecek ? Konu hakkında merak edilen bütün detaylar haberimizde.

Hazinede ortalama olarak 1.5 yıldır SGK bünyesinde ödenmesi gereken katkı paylarının ödemesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. Eğer söz konusu durum bu şekilde devam ederse  eğer emeklileri olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Ekonomide meydana gelen durgunluğun ana nedeni ise sosyal güvenlik bünyesinde açıklar  artık kapatılmaz bir hal almaya başladı.

Yapılan torba yasası ve borçlanma limiti kapsamına göre söz konusu olan süreçler uzamaya devam ederse eğer hükümet; iktisat kurul toplantıları sırasında her geçen gün geride kalması mümkün duruyor. Hazine ve maliye bakanlığı tarafınca muhasebat gene müdürlüğü kapsamında sosyal güvenlik bütçe istatistiklerine göre durum değerlendirmeleri farklı bir şekilde yapılacak . 2019 ve 2020 yılları içinde ocak ve mart  ayları dikkate alınarak malullük – yaşlılıkla birlikte ölüm sigorta kapsamları ile beraber genel sağlık sigorta primleri  için yapılması gerekli devlet katkılarının ödenmemiş olması konusu ise gündemde yer alıyor. Gelen son habere göre;

Gelen son dakika haberlerine göre hazine devlet katkı ödenmemesi devam eder ise yakın tarihte  emekli aylık ve ödenekleri ile paralel bir şekilde oluşacak olan sorunlardan biride sağlık ve tedavi hizmetleri kapsamında ödeme sorunlarının yaşanıyor olması  olacak . Sağlık borçlanma ödenmesi için ne kadar indirim isteniyor olsa da durumdan şikayet eden vatandaşlar bu durumu sosyal medyalarda dile getiriliyor.

Geçtiğimiz tarihlerde Türkiye Sağlık Endüstrisi işverenler sendikası yönetim kurulu başkanı Mehmet Demir tarafınca atılan tweetler de dikkatleri çekti. Atmış olduğu Tweet sırasında ” söz konusu istendiğini, kamu hastanelerinde vade sürelerini şartnamelerde yer alan tarihlerde ödenmesinin istendiği ,geçmiş alacak durumlardan indirim uygulanması , verilen sözlerin tutulması” için atılana karşılık olarak ” söz verilse bile bir şey olmayacağı ,karşılıklı masallar anlatıldığını ve devam edeceğini,daha fazla yapılacak olan istihdama karşılık potansiyellere yazık olduğu” sözleri ile dikkatleri kendisine çekti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı