Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek 2020 tarihi belli oldu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek 2020 tarihi belli oldu

FİNANS

13 Temmuz 2020 Pazartesi 01:22:53

Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek 2020 tarihi belli oldu

12 milyon emekli vatandaşımız tarafından merakla beklenen Kurban bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek sorusu yanıt buldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli ikramiyeleriyle ilgili müjdeli haberi paylaştı.

Emekli vatandaşlarımıza yönelik verilen bayram ikramiyelerin tarihleri belli oldu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı.

Yaklaşık olarak ülkemizdeki 12 milyon emekliyi ilgilendiren karar açıklandı. Emeklilerimizin bu zor ünler de dört gözle bekledikleri bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu.

Emekli ikramiyeleri ne zaman?

12 milyon emeklimizin Kurban Bayramı için beklediği bayram ikramiyeleri 17 – 29 Temmuz arasında verilecek.

Bakan Zehra Selçuk, yaptığı açıklamada emekli vatandaşlarımız da oluşabilecek herhangi bir mağduriyetin önüne geçmek için 17- 29 Temmuz tarihleri arasında bayram ikramiyelerinin emekli aylıklarıyla birlikte verileceğini de bildirdi.

Aynı zaman Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, emekli vatandaşlarımızın temmuz aylarında zamlı maaşlarıyla birlikte Kurban Bayramı için yatırılan ikramiyelerini de alacaklarını duyurdu. SSK kurumundan emekli olan vatandaşlarımızın ödemeleri 17-36 Temmuz tarihleri arasında yapılacakken, BAĞ-KUR emeklisi olan vatandaşlarımızın ödemeleri ise 25-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihler arasında emeklilerimiz hem zamlı maaşlarını alacak hem de aynı zaman aylıklarıyla birlikte Kurban Bayramı ikramiyelerini de alabilecek.

Ayrıca Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, emekli sandığı kapsamında olana vatandaşlarımız için konuştu ve vatandaşlarımızın ağustos ayına dair aylıklarının Kurban Bayramı’na rast gelmesi sebebiyle Temmuz aylık farkı, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyeleri ile birlikte verileceğini aktardı.

Yine bu bağlamda ise Ziraat Bankası tarafından her ayın ve ilk ve ikinci gününde aylıklarını alan vatandaşlarımıza 28 Temmuz tarihinde, ayın 3, 4 ve beşinci günlerinde aylıklarını alan vatandaşlarımıza ise ödemeler 29 Temmuz tarihinde yapılacak. Aylıklarını diğer bankalardan alan vatandaşlarımızın ise ödemeleri 28 Temmuz tarihinde gerçekleştirecek.

” EMEKLİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Emekli vatandaşlarımızın yanında olacaklarını dile getiren Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, çalışarak Türkiye’nin kalkınmasına yardım edeceklerini, katkı sunacaklarını, üretmeye devam ederek, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emekli vatandaşlarımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi ve ekleyerek emekli vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte hayırlı bayram geçirmelerini dilediğini belirtti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı