Emekli bayram ikramiyesi 3.000 TL oluyor! Yeni yılda emekliye müjde
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emekli bayram ikramiyesi 3.000 TL oluyor! Yeni yılda emekliye müjde

FİNANS

4 Ekim 2020 Pazar 21:12:50

Son Güncelleme: 04/10/2020 18:49:47

Emekli bayram ikramiyesi 3.000 TL oluyor! Yeni yılda emekliye müjde

Geçtiğimiz yıllarda uygulamaya alının dini bayramlarda emekliye 1.000 lira ek ödeme koronavirüs sonrası yeniden gündeme geldi. Geçtiğimiz haftalarda konuyla ilgili olarak verilen teklif önerilerini gündeme getirmiştik. Bugün yaşanan bir gelişmeyle birlikte emekliye bayram ikramiyesi konusunda yeni bir adım atıldı.

Dini bayramlarda emeklilere verilen 1000 TL ikramiyelerin 1500 TL mi olacak sorusu soruldu? İkramiyelerin 1000 TL’den 1500 TL’ye yükselmesi için tasarı sunuldu. Gelen haberin devamında ise emekli vatandaşların ikramiyelere zam gelecek mi gelmeyecek mi? sorusu akıllara geldi. İşte merak edilen soruların cevapları  haberimizde.

Kurban bayramının yaklaştığı dönemde emekli vatandaşların bayram ikramiyeleri ne olacak zam gelecek mi diye merak konusu oldu. Emeklilere her bayramdan önce ikramiye olarak 1000 TL bayram ikramiyesi ödemelerinin 1500 TL olması için teklif sunuldu. Bu devamında tüm vatandaşlar son durum ne olacak diye araştırmalar merakla içinde devam ediyor.

Emekli vatandaşlara verilecek olan bayram ikramiyeleri yıl içinde  iki kere 1.000 TL olarak veriliyor.Emekli bayram ikramiyelerinin zam yapılması için tasarılar sunuldu. 17 ve 26 Temmuz tarihleri arasında  yapılan  açıklamada ise  SSKlı emekliler için ise  gelecek ödemeler hesaplarda yer alınacak. Bağkurlu olan vatandaşlar için ise 25 ve 28 temmuz tarihleri arasında hesaplarda yerini alacak

Bayram ikramiyesine beklenen zam gelecek mi?

Bir yıl içerisinde biner TL olarak verilen dini bayramlarda ikramiye ödemelerine zam yapılsın diye tasarılar meclise sunuldu. Bu öneri  meclise sunulmuş olsa da  şu an net bir açıklama henüz yapılmadı. Ödemeler 1.000 TL den 1500 TL’ye bir artış gösterirse biraz da olsa emeklilerin rahatlamasında bir payı olacak. İkramiye ise tüm emekli vatandaşlara verilecek.

Bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek ? İkramiyeden  kimler yararlanabilecek?

Dini bayramlardan önce verilecek olan bayram ikramiyelerinin kimlere ödeneceği ise merak konusu oldu, ikramiye alacak vatandaşlar;

  • SSK – Bağkur ve emekli sandığından emeklileri olanlar
  • Ölüm aylığı alan vatandaşlar
  • Şehit yakınları olanlar
  • Gazi yakınları olanlar
  • Geçici olarak gelen köy koruyuculuğu yapanlar
  • Savaş gazileri olanlar
  • Şampiyon sporcular
  • Terörden zarar gören ve bundan dolayı aylığa bağlanan vatandaşlar bu ikramiyeden yararlanabilecek

Ödemeler beraber olacak.

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre temmuz ayı içinde olan farkların yanı sıra ağustos ayı içerisinde ise gelecek bayram ikramiyelerinin ikisi bir arada verileceğini öğrendik. Böylece yukarıda belirttiğimiz vatandaşlarımıza bu ikramiyeler sunulacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı