Elon Musk krizi fırsata çevirdi! Dünyanın en zengin dördüncü kişisi oldu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Elon Musk krizi fırsata çevirdi! Dünyanın en zengin dördüncü kişisi oldu

FİNANS

24 Ağustos 2020 Pazartesi 05:12:57

Son Güncelleme: 23/08/2020 20:20:38

Elon Musk krizi fırsata çevirdi! Dünyanın en zengin dördüncü kişisi oldu

Elon Musk dünyaca bilindik bilim insanı. Amerika’da yaşayan Elon Musk, servetine servet kattı. Bu yıl ünlü bilim insanın serveti 57,2 milyar dolar artış gösterdi.

Tesla ve SpaceX firmalarının başı olarak tanınan Elon Musk defalarca magazin olayları, icatları, komik kişiliği ve son olarak bebeğine koyduğu isimle gündeme gelmişti. Şimdi ise ünlü bilim insanın gündeme gelmesinin sebebi dudak uçuklatan serveti oldu. Musk, servetini dün itibarı ile 7,8 milyar dolar daha arttırdı ve yılbaşından bu yana bakıldığında ise servetinde toplamda 57,2 milyar dolar artış yaşandı.

Bu kazançta ise en büyük payı Tesla firması üstlenmekte. Dev marka olan Tesla’nın hisseleri yılbaşından bu yana %339 oranında değer kazandı ve firma toplamda Musk’ın servetinin 84,8 milyar dolar daha yükselmesine sebep oldu.

DÜNYANIN EN ZENGİN DÖRDÜNCÜ İSMİ

Elon Musk Tesla’nın hisselerinde bu değer artışı ile birlikte dünyanın en zengin insanları arasında dördüncülüğe yerleşti.

Öte yandan küresel anlamda birçok insan salgından dolayı işlerini kaybederken, dünyanın en zenginlerinin servetleri hızla artıyor.

Elektrikli araç üreten marka Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi olan SpaceX’in patronu olan Musk’ın serveti çok hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor.

TEK GÜNDE 7,8 MİLYAR DOLAR KAZANDI

Dün ise elektrikli araç üreten marka Tesla’nın hisseleri %11 oranında artış yaşadı. Bu kaydedilen hızlı artışla birlikte Musk’ın serveti bir gün içinde tam 7,8 milyar dolar arttı. Toplam serveti ise 84,8 milyar dolara ulaşan Musk yılbaşından bu yana ise 57,2 milyar dolar kazanç sağladı.

SERVETİNİ EN ÇOK ARTIRAN İKİNCİ KİŞİ

Milyarlar endeksine göre ise Musk, Fransız iş adamı olan Bernard Arnault’yu geçti ve dördüncü sıraya yerleşti.
Yıl başından bu yana incelendiğinde ise artan servet yarışında Jeff Bezos 73 milyar dolar artışla ilk sıra da yer alırken Musk ise 57,2 milyar dolar kazançla ikinci sıra da yer aldı.

Dünyanın en zenginleri listesinde ise Bezos 188 milyar dolarlık dev servetiyle ilk sıraya yerleşti. Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates 121 milyar dolar ile ikinci sırada Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ise 99 milyar dolarlık serveti ile üçüncü sırada. Ardından ise artan serveti ile dördüncü sırada Elon Musk gelmekte. Facebook CEO’su Mark Zuckerbeg ile Elon Musk arasında ise farkın kapanmasına sadece 14,2 milyar dolar kaldı.

SALGINA RAĞMEN

Küresel ekonomiye gelen korona virüs darbesine karşın Amerika’nın en zenginlerinin servetleri giderek artıyor ve bu da bu dönemde oldukça dikkat çekmekte.

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası olan FED para musluklarını sonuna kadar açmış olması da teknoloji şirketlerinin kazançlarını arttırmış gibi duruyor. Tesla’nın hisse değerleri ise yılbaşından bu yana %339 bir değer artışı yaşadı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı