EFT Saatleri 2021 - EFT Sorgulama İşlemlerinde Yeni Dönem
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

EFT Saatleri 2021 – EFT Sorgulama İşlemlerinde Yeni Dönem

FİNANS

19 Aralık 2020 Cumartesi 16:38:55

EFT Saatleri 2021 – EFT Sorgulama İşlemlerinde Yeni Dönem

Bankaların EFT saatleri konusunda 2021 yılında yeni bir teknoloji bizleri bekliyor. Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Halkbank, Garanti gibi bankalar EFT saatleri konusunda bir yeniliğe imza attı. Vatandaşlarımız artık eft sorgulama işlemlerine gerek kalmadan 7/24 para transferi gerçekleştirebilecekler.

Farklı bankalar arasında para transferi işlemleri için 2021 yılında yeni bir sisteme geçiliyor. Merkez Bankası(TCMB) tarafından geliştirilen FAST sistemiyle birlikte bir çok banka 7/24 EFT yapma imkanı sunacak. Bazı bankalar bu sisteme geçiş yapmışken bazıları da 2021 yılında geçişi tamamlayacaklar. Böylece vatandaşlarımız artık banka açılış saatlerini beklemek zorunda kalmadan hızlıca para gönderip alabilecekler.

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Devlet bankalarından biri olanZiraat Bankası’ndan saat 09:00 ile 17:00 arasında tüm EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası, saat 16:30’dan sonra yapılan EFT’lerden “Geç EFT” adı altında ekstra komisyon ücreti almaktadır. Hafta içi mesai saatleri içinde yani 09:00 ile 17:00 arasında yapacağınız EFT’ler yaklaşık 20 dakika içinde karşı tarafa ulaşacaktır. Bu saatler dışında ve hafta sonları yapacağınız işlemler, sonraki iş gününe devredilecektir. Bilindiği üzere, bankalarda 7/24 para transferi daha önce yapılamıyordu. Bu konuda yapılan yeni çalışmalarla birlikte EFT’de saat 17.00 sınırı kalkacak ve FAST sistemi ile birlikte EFT işlemlerinizi günün her saatinde gerçekleştirebileceksiniz. Ziraat Bankası da bu sisteme geçeceğini açıklayarak 2021 Ocak ayından itibaren 7/24 EFT yapılabileceğini duyurdu.

Halkbank EFT Saatleri

Halkbank da FAST sistemine geçtiğini açıklayan bankalardan biri oldu. FAST sistemi kapsamında yer alan Kolay Adres sayesinde, vatandaşlar İBAN ya da hesap bilgilerine gerek kalmadan para transferi yapabilecekler. Haftanın 7 günü 7/24 saat EFT işlemi yapmak isteyen müşterilerin cep telefonu numarası, e-posta, TCKN/VKN/YKN bilgilerini Halkbank’taki hesaplarıyla eşleştirmeleri gerekmektedir.

Akbank EFT Saatleri

Akbank’tan başka bir bankaya para transferi yapmak isterseniz, EFT işleminizi saat 09:00 ile 16:30 arasında gerçekleştirebilirsiniz. Saat 16:30’dan 17:15’e kadar yapılacak olan işlemler “Geç EFT” olacaktır ve belli bir miktar komisyon ücreti alınacaktır. Akbank da 8 Ocak 2021 tarihinden itibaren 7/24 EFT yapılabilen FAST sistemine geçeceğini açıkladı.

Garanti EFT Saatleri

Garanti Bankası’nın EFT saatleri 09:00 ile 17:15 arasındaydı.Ancak 18 Aralık tarihinden itibaren 7/24 para transferi yapabileceğiniz FAST sistemine geçildi.

TEB EFT Saatleri

TEB hesabınızdan farklı bir banka şubesine para yollamak istediğinizde, saat 09:00 ile 17:15 arasında EFT yapabiliyordunuz. Saat 16:00’dan sonra yapılan EFT’ler için belirli bir miktarda geç EFT komisyonu alınıyordu. TEB tarafından yapılan açıklamaya göre 18 Aralık tarihinden itibaren FAST sisteminin pilot uygulaması başlatılacak ve şimdilik bireysel müşteriler 1.000 liraya kadar olan yurt içi para transferlerini 7/24 gerçekleştirebilecek.

Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank hesabınızdan yapacağınız EFT işlemleri saat 09:00 ile 17:15 arasında gerçekleştirilebilir. Saat 16:44’den itibaren yapılan EFT’ler için “Geç EFT” komisyonu alınacaktır. Vakıfbank da FAST sistemine geçeceğini açıklayan bankalardan biri oldu. Ancak 7/24 EFT yapılabilen bu sisteme ne zaman geçileceği ile ilgili kesin bir açıklama henüz gelmedi.

İNG Bank EFT Saatleri

İNG’den EFT yapmak isteyen vatandaşlar saat 09:00 ile 17:15 saatleri arasında EFT yapabiliyordu. Bu saatler dışında yapılan EFT’ler sonraki iş günü hesaplara geçiyordu. FAST sistemine geçeceğini söyleyen İNG Bank, ne zaman 7/24 EFT yapılabileceği ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

İş Bankası EFT Saatleri

Türkiye İş Bankası’nda hesabı olan kişiler saat 08:30 – 17:00 arasında EFT işlemlerini gerçekleştirebiliyordu. 18 Kasım tarihinden itibaren anlık ödeme sistemi yani FAST’e geçeceğini duyuran İş Bankası, kişilerin e-posta, cep telefonu, TCKN, VKN bilgilerini hesaplarıyla eşleştirmesi ile birlikte istediği her saatte EFT işlemlerini gerçekleştirebileceğini müjdeledi.

Şekerbank EFT Saatleri

Şekerbank müşterileri, başka bankalara yapacağı EFT yoluyla para transferi işlemlerini 09:00 ile 17:15 saatleri arasında yapabiliyor. Şekerbank’ın da 7/24 EFT yapılan FAST sistemine geçeceği biliniyor fakat hangi tarihte geçiş yapılacağı ile ilgili kesin bir bilgi verilmedi.

QNB Finansbank EFT Saatleri

Anlık ödeme sistemi olan FAST’e 18 Aralık 2020 tarihinden itibaren geçtiğini duyuran QNB Finansbank, vatandaşlara Kolay Adres Tanımlama ile birlikte IBAN numarasına gerek olmadan kişisel bilgileri kullanarak 7/24 EFT yapma imkanı tanıyacak. Müşteriler, 1.000 liraya kadar olan para transferi işlemlerini QNB Finansbank Cep ya da İnternet Şubesi kanalı üzerinden istediği saatte kolayca gerçekleştirebilecek.

Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi hesaplarından başka bankalara EFT yapmak isteyen vatandaşlar 09:00 ile 17:20 saatleri arasında işlemlerini yapabiliyordu. Yapı Kredi, TCMB tarafından başlatılan FAST sistemine 18 Aralık tarihinde geçiş yapılacağını açıkladı. Yapı Kredi, müşterilerinin, Yapı Kredi Mobil uygulamasına giriş yapıp Kolay Adres tanımlamasını gerçekleştirdikten sonra 7/24 EFT yapmaya başlayabileceğini duyurdu.

Denizbank EFT Saatleri

Denizbank müşterileri saat 8:30 ile 17:30 arasında başka bankalara EFT işlemlerini gerçekleştirebiliyordu. Artık, 18 Aralık tarihinden itibaren FAST sisteminin pilot uygulaması başlayacak vevatandaşlar para transferi işlemlerinin tümünü Kolay Adres bilgileri ile 7/24 yapabilecekler.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı