Dünyaca ünlü banka yöneticilerine maaş yatırmamayı teklif etti
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Dünyaca ünlü banka yöneticilerine maaş yatırmamayı teklif etti

FİNANS

23 Mayıs 2020 Cumartesi 22:01:58

Dünyaca ünlü banka yöneticilerine maaş yatırmamayı teklif etti

Almanya’nın en eski bankalarından Deustche Bank koronavirüs sonrasında nakit ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli yöntemler deniyor. Banka orta ve üst düzey yöneticilerinin bir aylık maaşlarından feragat etmelerini teklif etti. Böylece bankanın kasasına 1 Milyon Euro’dan daha fazla para kalacak.

Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank yeni bir teklifle geldi. Deutsche Bank üst düzey yöneticilerin bir ay boyunca maaşlarını almamalarını istedi. Yöneticilerin bir kısmı teklife olumlu bakarken bir kısmı ise olumsuz yaklaştı.

Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank üst düzey yöneticileri için bir teklif hazırladı. Hazırlanan teklife göre bankanın üst düzey yöneticileri bir ay boyunca maaş ödemesi alamayacaklar. Bazı üst düzey yöneticileri bu teklife sıcak bakarken bir kısım tarafındansa olumsuz karşılanan bu teklif perşembe günü yapılan toplantıda konuşuldu. Banka tarafından 2 gün önce düzenlenen perşembe günkü toplantı da üst düzey yöneticilerin bir aylık maaşlarından vazgeçmesi istenmişti. Bu önerinin sebebi olarak ise bankanın geçirdiği zor günlerden sonra bulunduğu durum. Deutsche Bank ise bu konuda baskı yapmamakla birlikte gönüllük esasını dikkate alacaklarını belirtti.

Financial Times’da bahsi geçen habere göre Deutsche Bank tarafından konuya ilişkin açıklama yapıldı. Banka tarafından yapılan açıklamada yönetim kurulunun ve yönetim komitesinin gönüllü olarak maaş ödenmemesi konusunda programı daha geniş bir kitleye yaymaya hazırlandıklarını açıkladı. Bu imkânın orta düzey yöneticiler içinde geçerli olduğu vurgulandı.

583 PERSONEL 1 MİLYON EURO ÜZERİNDE GELİRE SAHİP

Almanya tarihindeki ekonomik dönemlerinden en iyisini yaşıyor olsa da korona virüsünün ekonomiye verdiği zarar yadsınamaz boyutta. Deutsche Bank ise yatırım bankacılığı alanında yaşanılan sıkıntılar nedeniyle corona virüsünün getirdiği bu salgına hazırlıksız yakalanmış durumda. Banka, yatırım bankacılığı alanındaki sıkıntılar ile sınanırken, korona virüsünün getirdiği olumsuz ekonomik durumda eklenince kendini çalkantılı bir durumda buldu.

Tüm bunlar yaşanırken bir yandan Deutsche Bank 2022 yılına kadar 18 bin çalışan personelinin işine son vermeye hazırlanıyor. Şu an ise açıklanan istatistiklere göre, Deutsche Bank yıllık maaşı bir milyonun Euro’nun üzerinde çalışan 583 personele sahip.

Bankanın bu teklifi ise bir kısım üst düzey yönetici tarafından oldukça olumsuz karşılandı. Maaşının kesilmesini istemediği belirten bir yönetici karardan memnun olmadığını açıkça belirtti. Başka bir yönetici ise ismini paylaşmayarak, bankanın yöneticilerden hediye talep ettiğini belirtti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı