Devletten annelere 9 bin 297 lira ödeme yapılıyor! Herkes başvurabilir
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Devletten annelere 9 bin 297 lira ödeme yapılıyor! Herkes başvurabilir

FİNANS

31 Ağustos 2020 Pazartesi 14:12:24

Son Güncelleme: 31/08/2020 13:04:15

Devletten annelere 9 bin 297 lira ödeme yapılıyor! Herkes başvurabilir

Çalışan çalışmayan tüm anneler için devlet destek ödemeleri 2020 yılında da devam ediyor. Artan destek ödemeleriyle birlikte anneler devletten 9.297 TL destek ödemesi alabilirler.

Devlet tarafından annelere yapılan maddi destekler 2020 yılında arttırıldı. Çalışan veya çalışmayan tüm annelere ayrım yapmaksızın maddi yardım yapılacak. İşte devlet tarafından çalışan çalışmayan tüm kadınlara verilen maddi destekler…

Vatandaşlarımız, devlet tarafından kadınlara verilen birçok yardım ve destekten ne yazık ki habersiz bir durumda. Son zamanlarda özellikle annelere maddi destek yardımı sağlanıyor. Bu yardımlardan haberdar olan anneler ve anne adayları devletten ne kadar maddi destek alabileceklerini araştırmaya başladı. Sizler için devletin annelere sağladığı maddi yardımları derledik.

DEVLET, ÇALIŞAN ANNELERE 9297 LİRA VERECEK!

Güncel olarak devlet tarafından annelere ödenen yardımlar; doğum parası, emzirme parası, doğum izni parası ve yarım gün izin parasıdır. Kadınlara yapılan bu yardımların toplam tutarı 9 bin 287 liraya varıyor.

600 LİRALIK DOĞUM PARASI

Devlet tarafından, yeni doğum yapan her anneye doğum parası yardımı yapılır. Bu yardımdan yararlanmak için yalnızca bir şart vardır. Bu şart, çocuğun Mayıs 2015 tarihinden sonra doğmuş olmasıdır. Mayıs 2015 tarihinden sonra doğan ilk çocuk için 300 lira, ikinci çocuk için 400 lira, üçüncü çocuk için 600 lira maddi yardım desteği veriliyor.

DOĞUM İZNİ ALANLARA 7325 LİRA YARDIM

Hamile olmadan önce sigortalı bir işte çalışmaya başlayan anneye devlet tarafından doğum izni parası yatırılıyor. Yapılacak olan ödemeler kişinin maaşına göre hesaplanır ve asgari ücretle çalışan bir anne adayı en az 7325 lira destek alacaktır.

202 LİRALIK SÜT PARASI YARDIMI

Çalışan çalışmaya her anneye ödenen süt parası devlet tarafından kadınlara verilen yardımlardan biridir. Anne çalışıyorsa ve banka hesabı varsa annenin hesabına 202 liralık ödeme yapılır. Annenin çalışmadığı durumlarda, süt parası babanın hesabına ödenir.

İZİN VERMEYEN İŞYERLERİ ANNEYE YÜZDE 50 ZAM YAPACAK

Kadın çalışanların bebeği 1 yaşına gelene kadar günlük bir buçuk saat süt izni kullanma hakkı vardır. Yargıtay tarafından alınan kararla birlikte işyeri anneyi bir buçuk saat süt izni vermezse bu kişiye yüzde 50 zam yapmak zorundadır.

1460 LİRALIK YARIM GÜN PARASI

Anne, doğumdan sonra yarım gün çalışma hakkını kullanırsa devlet tarafından 1460 lira maddi yardım ödemesi verilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı