Devlet 20 bin liraya kadar geri ödemesiz destek veriyor! Herkes yararlanabilir
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Devlet 20 bin liraya kadar geri ödemesiz destek veriyor! Herkes yararlanabilir

FİNANS

23 Ekim 2020 Cuma 17:42:14

Son Güncelleme: 23/10/2020 13:57:10

Devlet 20 bin liraya kadar geri ödemesiz destek veriyor! Herkes yararlanabilir

Yapısı gereği sosyal devlet anlayışıyla birlikte devlet destek yardım ödemeleri koronavirüs sonrasında da tüm hızıyla devam ediyor. Geri ödemesiz şekilde devletten 20 bin liraya kadar maddi yardım alabilirsiniz. İşte kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte devlet tarafından ödenen maddi yardımlar ve başvuru şartları.

Kış aylarının da gelmesiyle birlikte devlet tarafından verilen, geri ödemesiz yakacak, elektrik faturası, gıda, ve ev onarım destekleri yoğun ilgi görmeye başladı. Vatandaşlar bu yardımlardan nasıl yararlanabileceğini merak ediyor. Sizler için haberimizde, devlet tarafından verilen elektrik faturası, yakacak, gıda ve ev onarım destekleriyle ilgili detaylara yer verdik. İşte 20 bin liraya varan devlet destek ödemelerinin tüm ayrıntıları…

Devlet kurumları tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli alanlarda verilen çok sayıda geri ödemesiz yardım vardır. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte yoğun talep gören bu yardımlara, gerekli koşulları karşılayan vatandaşlar başvuru yapabiliyor. Maddi durumu iyi olmayan aileler; gıda, elektrik faturası, yakacak ve ev bakım onarım desteğinden yararlanabiliyor. Haberimizin devamında en çok merak edilen geri ödemesiz devlet desteklerinden ve bu desteklerin başvuru detaylarından bahsettik.

EV BAKIM VE ONARIM YARDIMI

Aile Bakanlığı, sağlam olmayan, kötü ve sağlıksız durumda olan evlerde yaşayan vatandaşlara ev bakım ve onarım destek ödemesi veriyor. Bu ödeme kapsamında, evlerine tadilat yaptırmak isteyen vatandaşlara 20 bin liraya kadar ev bakım ve onarım desteği veriliyor. Hane içinde kişi başına düşen geliri 701,32 liradan yani net asgari ücretin 1/3’ünden az olan kişiler bu yardımdan yararlanabiliyor. Bu kişilerin ev bakım ve onarım yardımlarından faydalanmak için yapması gereken tek şey İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüklerine giderek başvuru yapmaktır.

GIDA YARDIMI

İhtiyaç sahibi vatandaşların gıda ihtiyaçlarını karşılamaları için düzenli olarak ödeme yapan Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının gıda yardımı desteği vatandaşlar tarafından yoğun talep alıyor. Bu yardımdan yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlükleri ve İl Vakıflar Genel Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunabilirler.

YAKACAK YARDIMI

Aile Bakanlığı, maddi durumu kötü olan ve aylık geliri düşük olan vatandaşlara yakacak desteği vermektedir. Yakacak desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşların hane içinde kişi başına düşen gelirinin701,32 liradan yani net asgari ücretin 1/3’ünden az olması gerekmektedir. Her yıl 1 defa yapılan yakacak desteği almak isteyen vatandaşların, ikamet ettikleri ilçelerde yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına bizzat giderek başvuru yapması gerekmektedir.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ

Elektik desteği, yakacak desteğinden farklı olarak, her aileye sağlanmayan bir destektir. Bu yardımdan yalnızca daha önceden sosyal yardım almış ve almaya devam eden aileler yararlanabiliyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından verilen elektrik desteğinden faydalanmak için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek olmuyor. Her ay, Kurum Bütünleşik Sosyal Yardımlar Bilgi Sistemi’nde yeni liste hazırlıyor ve kimlerin elektrik desteğinden yararlanabileceği bu listelere göre belirleniyor. Elektrik yardımı almaya hak kazanan vatandaşlar PTT’den fatura öderken kimlik kartını göstererek bu yardımdan yararlanıyor. 1-2 kişilik ailelere aylık 75 kWh, 3 kişilik ailelere aylık 100 kWh, 4 kişilik ailelere aylık 125 kWh, 5 ve daha fazla kişilik ailelere ise aylık 150 kWh karşılığı TL elektrik yardımı veriliyor. Bu yardımın miktarı 53 lira ile 106 lira arasında değişiklik gösteriyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı