Devlet 1150 TL Kira Yardımı ve 5750 TL Taşınma Yardımı Yapıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Devlet 1150 TL Kira Yardımı ve 5750 TL Taşınma Yardımı Yapıyor

FİNANS

6 Temmuz 2020 Pazartesi 14:11:11

Son Güncelleme: 06/07/2020 14:11:33

Devlet 1150 TL Kira Yardımı ve 5750 TL Taşınma Yardımı Yapıyor

Korona sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan kira yardımı ve taşınma yardımı konusunda yeni açıklamalar geldi. Yeni düzenleme kapsamında uygun şartları sağlayan vatandaşlarımıza 1150 liraya varan kira yardımı, 5750 liraya varan taşınma yardımı yapılacak.

Vatandaşlara verilen desteklere bir yenisi daha eklendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2020 yılı için yeni programı açıkladı. Yeni açıklanan kentsel dönüşüm programında kira desteği alarak evini kentsel dönüşüme veren vatandaşlarımız için bulundukları şehirlere göre kira yardımı yapılacak. Kira yardımları şehirden şehre değişse de 1.150 Türk lirasına varan kira desteği yapılacak. Kira öderken taşınma desteği olarak ise vatandaşlarımıza 5750 Türk lirası yardım yapılacak.

Korona virüsü salgını sebebiyle binlerce vatandaşımızın harcamaları artarken gelirleri azaldı. Birçok vatandaş ücretsiz izne çıkarıldı. Yine birçok vatandaş ise kiralarını ödemekte zorlandı. Kira desteği ise en çok araştırılan konulardan biri oldu.

Korona virüsü salgını ile mücadele sürecinde devletin verdiği destekler devam ediyor. Devletin kira yardımları kapsamında yer alan kentsel dönüşüm kira ve taşınma yardımı ödemeleri ise devam ediyor.

Kira Yardımı 1150 TL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm kira yardımı belli bir süresi olan bir yardım kampanyasıdır. Program kapsamında ise vatandaşların ne kadar süre kira yardımı alacağı, kentsel dönüşüme giren yapıların durumuna göre belirlenmektedir. ResmîGazete ’deyayınlanan ve riskli bölgelerde yer alan yapılar için 48 ay boyunca kira desteği verilmektedir. Bu alanların dışındaki konutlar içinse kira yardımı 18 ay boyunca devam etmektedir. Kentsel dönüşüm kira yardımları ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından şehirlere göre belirlenmektedir.
2020 yılı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı haziran ayının ilk haftasında rakamları açıklaması beklenirken şu an için en düşük kira desteği 715 Türk lirası ve en yüksek kira yardımı ise 1150 Türk lirası. Miktar illere göre belirlenirken en yüksek kira destek ödemesi ise Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlere de ödenmektedir. Ve tutar ise 1150 Türk lirası olarak ödenmekte.

Taşınma yardımı olarak 5750 Türk lirası

Devletin destek ödemeleri arasında ise aynı zamanda taşınma yardımı desteği de verilmekte.Oturduğu ev kentsel dönüşüm içine giren kiracı vatandaşlara devlet taşınma yardımı desteği sağlamakta. En düşük yardım miktarı ise 3575 Türk lirası en yüksek yardım miktarı ise 5750 Türk lirası olmakta. Taşınma yardımı desteği ise tek seferlik olarak verilmekte. Bu yardım yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın ise bulundukları evin kentsel dönüşüm kapsamına alınması yeterli olmaktadır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı