Dev Marka Tesla Yüzde 9.3 Değer Kaybetti
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Dev Marka Tesla Yüzde 9.3 Değer Kaybetti

FİNANS

3 Mayıs 2020 Pazar 17:56:01

Dev Marka Tesla Yüzde 9.3 Değer Kaybetti

Uzay ve elektrikli araçlar konusundaki çalışmalarıyla tüm dünya tarafından tanınan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde koronavirüs yorumlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Musk’ın hükümet karşıtı açıklamalarından sonra Tesla yüzde 9.3 değer kaybetti.

Tesla’nın kurucusu olan Elon Musk tüm mülkünü sattığını duyurdu. Elon Musk sosyal medya hesabı olan Twitter’dan tüm mülkünü satacağını belirten tweetler attı. Tesla’nın kurucusu olan Elon Musk’ın yaptığı dünkü paylaşımlardan sonra kurucusu olduğu elektrikli araba markası olan Tesla’nın ise hisselerinde düşüş yaşandı. Tesla piyasadaki değerinin çok yüksek olduğunu ait paylaşımlar yapan Musk’ın açıklamalarından sonra dev markanın hisseleri %9,3 oranında düşüş yaşadı.
Elon Musk sosyal medya hesabından attığı tweetler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Birkaç gün önce Elon Musk, korona virüsüne karşı yaptığı yorumlar ve hükümetin aldığı önlemleri eleştirdiği için gündeme gelmişti. Elon Musk, insanların özgürlerine engel olmayın diyerek alınan tedbirleri eleştirmişti. Elon Musk, daha önce de bugünkü gibi Tesla’nın hisseleriyle ilgili açıklamalar yüzünden ceza yemişti. Musk, şirket hisseleriyle ilgili yaptığı manipülatifaçıklamalar nedeniyle para cezası almıştı. Tesla’nın kurucusu ve bir önceki CEO’su olan Musk ise, Twitter hesabından “Tesla hisseleri çok yüksek” açıklamasını paylaştı. Bu paylaşımın ardından ise marka hisseleri tam 14 milyar dolar değer kaybetti.

“TÜM MÜLKÜMÜ SATIYORUM”

Elon Musk ayrıca “Tüm fiziksel varlıklarımı satıyorum, kendime ait bir evim olmayacak” diye bir tweet daha paylaştı. Bu sözleriyle Elon Musk, 100 milyon dolar değerine sahip toplamda 7 evini satışa çıkaracağını iddia etti. Ayrıca Elon Musk devamında, kendine ait herhangi bir mülkü, bir evi olmayacağını söyledi. Ayrıca ünlü CEO, bu konuda kız arkadaşı olan ünlü şarkıcı Grimes’in çok kızgın olduğunu da ekledi. Elon Musk ise, Los Angeles’ta bulunan eski evi için bir istisna yaptığını belirtti. Eskiden Gene Wilder’a ait olan evin yıkılmaması veya evin özünü kaybetmesine neden olacak hiçbir değişiklik yapılmasını istemediği için eve dokunulmaması şartıyla satışa konulacağını belirtti.

Amerikan Wall Street gazetesi ise sosyal medya da yapılan açıklamaların şaka olup olmadığını sordu. Elon Musk ise, “hayır” yanıtını verdi.

DAHA ÖNCE DE CEZA ALMIŞTI

Elon Musk 2018 yılında kurucu olduğu Tesla şirketinin New York Borsası’ndaki geleceğini yorumladığı bir tweet paylaşımında bulunmuştu. Atılan bu tweetin ardından ise Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 20 milyon dolar para cezası almıştı. Musk bu olaydan sonra ise şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılmıştı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı