Deprem sonrasında İzmir'de kira fiyatları yükseldi! Fırsatçılar durdurak bilmiyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Deprem sonrasında İzmir’de kira fiyatları yükseldi! Fırsatçılar durdurak bilmiyor

FİNANS

3 Kasım 2020 Salı 16:20:44

Son Güncelleme: 03/11/2020 15:59:29

Deprem sonrasında İzmir’de kira fiyatları yükseldi! Fırsatçılar durdurak bilmiyor

İzmir’de yaşanan büyük çaptaki depremden sonra maalesef bir çok vatandaş evlerinin yıkılması ve ya evlerinin kullanılmayacak duruma gelmesinden dolayı evsiz kalmıştı. Yeni bir ev arayışına giren vatandaşlar ise kötü sürprizlerle karşılaştılar. Bazı kötü niyetli ev sahiplerinin, depremde hasar almayan evlerine, kira ücretlerine zam yaptığı görüldü.

İzmir’de 30 Ekim de yaşanan 6.6 şiddetinde ki deprem  çok binanın yıkılmasına ve çok sayıda binanın hasar görmesine neden oldu. Deprem nedeni ile İzmir genelinde çok sayıda binada da ağır hasar meydana geldi. Soğuk kış hava şartlarında halen dışarıda kalan vatandaşlar ise yeni bir ev arayışlarına başladılar. Kiralık ev arayışına giren depremzede vatandaşlar ise bazı ev sahiplerinin fırsatçılık yapmaya çalışarak kira fiyatlarında yapmış oldukları zamlarlar ile karşı karşıya kaldılar.

İZMİR’DE BAZI EV SAHİPLERİNDEN KİRALARA DEPREM ZAMMI

İzmir’de 6.6 şiddetinde meydana gelen Ege bölgesi dahil Marmara’da da hissedilen deprem sonrasında İzmir’de yaşayan evleri giremeyecek durumda olan vatandaşların kiralık evlere olan talepleri arttı. Özellikle geçici olarak hayatlarını çadırlarda devam ettiren  vatandaşların güvenli olan konutlara taleplerinin artması ile  fiyatlarda değişiklikler meydana geldi. Soğuk havaların yavaş yavaş başlaması ile bir an önce barınma problemini çözmek isteyen vatandaşlar için ise kiralık fiyatlarında artış gördüler.

Yaşanan depremden kendilerince  faydalanmak isteyen fırsatçılara ilişkin ise  yetkililerden açıklama geldi. Yetkililer eski ve yeni ilanlarda ki fiyat değişimini ekran görüntüsünün alınmasını ve bu ekran görüntüleri ile şikayette bulunması istenildi. Kira fiyatlarına yönelik değişikliklere dair sosyal medyada yer alan paylaşımlardan bir tanesinde  ise deprem öncesinde 2100 Türk Lirasına  kiralanması için ilan yayımlayan bir ev sahibinin deprem sonrasında ise bu ilanını güncellediği ve kira fiyatını 2 bin 650 Türk Lirasına yükselttiği görüldü. Bu fırsatçılık karşısında yetkililer, ekran görüntüleri ile vatandaşların şikayet etmeleri durumunda gereğini yapacaklarını ilettiler.

İzmir’de yaşanılan deprem sonrasında bütün vatandaşlar İzmir halkı için tek yürek olarak bölgeye çok sayıda yardım yolladı, bu yardımlar hız kesmeden gerekli olan bölgelere yollanmakta. Depremzedelerin ihtiyaçları olabilecek sıfır eşyalar bölgeye ulaştırılmaya devam ederken İzmir ve çevresinden gelen gönüllü vatandaşlar bu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı