Dardanel firmasından koronavirüs açıklaması geldi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Dardanel firmasından koronavirüs açıklaması geldi

FİNANS

28 Temmuz 2020 Salı 22:12:56

Son Güncelleme: 28/07/2020 21:02:58

Dardanel firmasından koronavirüs açıklaması geldi

Türkiye’nin en büyük üretici firmalarından biri olan Dardanel’e 14 günlük karantina uygulanmaya karar verdi. Şirket çalışanları mesai saatleri dışında ise gözetim altında tutulacaklar.

Korona virüsü küresel anlamda yayılmaya devam ediyor. Ülkemiz de her ne kadar vakalarda düşüş gözlemlense de virüs kendini yine de hissettiriyor. Küresel anlamda ele alındığında ise durum korkunç. Birçok insan hasta, vaka sayıları her geçen gün artıyor ve ölüm oranları da maalesef artmakta.

Korona virüs hakkında ise yeni bir haber ülke için, Çanakkale ilinden geldi.

Çanakkale’de özellikle balık ürünleri üzerine yaptığı ürünler ile bilinen Dardanel fabrikasında 14 günlük gözetimli karantina kararı alındı. İşçiler bu süre zarfından Dardanel firmasına ait konaklama yerinde kalacakları duyuruldu.

Çanakkale ilinden Dardanel Öntaş Gıda’ya ait olan fabrika için tüm personeline karantina kararı verildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada ise bugünden geçerli olmak şartıyla 14 gün boyunca çalışanların mesai saatleri dışında kalan sürede taraflarınca gözetimde olacakları ve kapalı devre sistemini önlem amacıyla uygulayacakları açıklandı.

Şirketin tarafından yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

Şirketin Çanakkale ilindeki fabrikasında korona virüs salgınına karşın çalışanların sağlığını koruma amacıyla sıkı tedbirlerin uygulanmakta olduğu ve bu bağlamda üretim faaliyetlerin de herhangi bir aksama yaşanmadığı bildirildi.

Açıklamanın devamında, bu süre zarfının devamında da üretim faaliyetlerinde bir aksama olmaması için bugünden itibaren, 14 gün boyunca çalışanların mesai saatlerinin dışında kendileri tarafından gözetim altında olacakları ve kapalı devre çalışma sisteminin önlem amacıyla uygulanacağını belirtti.

Kararın ise Çanakkale Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca alındığı ve çalışanların bu süre zarfından çalışmaya devam edecekleri akşamları ise fabrika alanında olan konaklama yerlerinde kalacakları belirtildi.

DARDANEL’DEN AÇIKLAMA

Şirket aynı zaman konu hakkında yaptığı açıklamalar da;

Bugüne kadar çalışanlarının sağlıklarını ilk öncelikleri olarak sahiplenen bir kurum olduklarını ve ülkede görülen ilk vakayla birlikte gerek üretim tesislerinde gerekse ofis alanlarında gerekli bütün önlemleri aldıklarını aktardı.

Bugün itibariyle de bu önlemler kapsamında ilgili sağlık kurumlarının doğrultusunda, çalışanlara, şehre, ülkeye ve tüketicilere karşı olan sorumluluklarının ayrılmaz bir parçası olaraktan uygulamalarına devam ettiklerini belirttiler.

Bu bağlamda ise, çalışanların ve çalışanların ailelerinin sağlıkları açısında, bugün itibariyle geçerli olacak 14 gün boyunca olan kapalı devre çalışma sistemine önlem olarak uygulama kararı aldıklarını duyurdular.

Kurum tarafından son olarak açıklamada bahsi geçen önlemlerin Çanakkale ilindeki ilgili sağlık kuruşlarının doğrultusunda alındığı ve bahsi geçen süre zarfında ise Dardanel tesislerinde üretime devam edileceğinin de altı çizildi.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı