Darda Olan Esnafa Kira ve Fatura Ödemesi Yardımı Destek Müjdesi Geldi!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Darda Olan Esnafa Kira ve Fatura Ödemesi Yardımı Destek Müjdesi Geldi!

FİNANS

28 Kasım 2020 Cumartesi 17:51:03

Son Güncelleme: 28/11/2020 17:51:29

Darda Olan Esnafa Kira ve Fatura Ödemesi Yardımı Destek Müjdesi Geldi!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan esnaflarımızı yakından ilgilendiren müjdeli bir açıklama yaptı. Zor durumda olan esnaflarımız için kira, elektrik, su, doğalgaz faturası yardımı yapılacak. Bakan Halkbank tarafından esnaflarımıza sunulan Nefes Kredisi hakkında da açıklamalar yaptı.

Bakan Pekcan açıkladı esnaflara müjdeli haber geldi! Korona virüs salgının nedeniyle çok zarar gören esnaf için kira ve fatura desteği ödemesi yolda! Peki kimler yararlanacak? Başvurular nasıl yapılacak? Hangi borçlara yardım edilecek? İşte habere dair tüm ayrıntılar;

Ticaret Bakanı Pekcan tarafından açıklanan müjdeli haber ile uzun zamandır bu haberi bekleyen esnaflarımızın yüzleri güldü!

Korona virüs salgının sebebiyle her kesimden vatandaşlarımızı oldukça mağdur olmuştur. Özellikle bu süreç içerisinde kira ve faturalarını ödeyemeyen esnafımız, kepenk bile açamamıştı. Haliyle mağdur olan esnaf da gelecek müjdeli haberi bekliyordu. Bakan Pekcan açıkladı ve o müjdeli haber geldi! Bakan Ruhsar Pekcan tarafından verilen müjdeli habere göre esnafa fatura ve kira için hibe desteği yapılacak. İşte haberin tüm detayları;

ESNAFA KİRA VE FATURA YARDIMI

Korona virüs salgının Çin’de başlayıp kısa sürede tüm dünyaya yayılmıştı. Diğer ülkeler gibi Türkiye’de korona virüs salgınına karşı hem sağlık açısından hem de ekonomik anlamdan bir mücadeleye başlamıştı. Alınan önlemler ile birlikte ise esnafımız uzun bir süre kepenk kapatmış ve normalleşme dönemiyle birlikte tekrar çalışmaya başlamıştı. Fakat bu dönemde de esnafımız kaybını karşılamamamız ve günümüzde alınan yedi tedbirlerle de bir kez daha zorlanmışlardı. Yaşanan bu ekonomik şok sonrasında ise esnafımız devletten yardım bekliyordu. Birçok işletme zorunlu kısıtlamalar nedeniyle ikinci dalga da çok daha fazla kayıp verdiğini açıkladı. Birçok iş yeri bu durum geçene kadar kepenk kapatmaya karar verirken diğerleri kısa çalışma ödenekleri ve devlet destekleri iye ayakta kalmaya çalıştı. Özellikle de zorlanan küçük esnaf için müjdeli haberi ise geldi! Bakan Pekcan açıkladı! zor durumda olan esnafımızın fatura ve kira ödemeleri için destek geldi!

ESNAFA KİRA, ELEKTRİK, SU FATURASI ÖDEMELERİ İÇİN HİBE PARA DESTEĞİ MÜJDESİ GELDİ! 

Konu hakkın acıkmalar ise Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yapıldı. Bakan Pekcan esnafa yönelik belirlenen rakamlarla ile birlikte kira, elektrik, su, doğalgaz faturalarının karşılanması için hibe olarak para desteği verileceğini duyurdu!

Konu hakkında ise Bakan Pekcan tarafından yapılan açıklamalara göre Maliye Bakanlığı ile görüşmeler devam ediyor. İlk etap da ise darda olan vatandaşlar için bu hibe desteğinin verileceğini duyurdu.

Bakan Pekcan hibe desteğinin yanı sıra esnafımız için verilen kredi desteklerinden de söz etti. Hazine tarafından esnafımıza verilen ve faiz indirimli olan krediler ötelemelerden dolayı 1 Ocak ile 31 Ekim’de Halkbank da yaşanan gelir kaybı 2,6 milyar Türk lirası olarak kaydedilmiştir dedi.

YENİ BİR ÇALIŞMA YOLDA

Bakan Pekcan 50 bin firmanın 3 milyar Türk lirası Nefes Kredisi kullandığını açıkladı ve yakın zaman yapılacak yeni bir çalışmadan bahsetti. Bakanlık olarak küresel firmalarla çalıştıklarını ve esnafa ne gibi destekler verileceği hakkında bir çalışma yapıldığını duyurdu. Yakın zamanda ise daha fazla desteğin geleceğinin müjdesini de ekledi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı