Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Piyasalar harekete geçti
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Piyasalar harekete geçti

FİNANS

16 Ekim 2020 Cuma 09:12:47

Son Güncelleme: 16/10/2020 04:03:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Piyasalar harekete geçti

Doğal gaz rezervlerinde ki son durum ne? Yeni rezervler bulunabilecek mi, çalışmalara ne zaman başlanacak?Borsada ki enerji hisselerinin son durumu ve yükselme oranları ne durumda? Bütün bu soruların cevaplarını ve yapılan açıklamaları sizler için toparladık.İşte o detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti MYK toplantısında gündeme ilişkin bazı konularda açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğalgaz rezervine ilişkin açıklamalarda bulunduğu konuşmasından sonra borsada bir hareketlilik yaşandı,işlem görmekte olan enerji sektörü hisselerinde bir artış gözlemlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK Toplantısı kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, Türkiye’nin  gündeminde bulunan önemli konulara dair bazı açıklamalar yapan Recep Tayyip  Erdoğan ekonomi ve dış siyaset konularına da değindi. Bu kapsamda yürütülen doğal gaz çalışmaları konusuna ilişkin konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan doğal gaz konusunda yeni bir müjde verileceğini duyurdu.

DOĞAL GAZ MÜJDESİ YENİLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz aylarda yaptığı konuşmada, Karadeniz’de bulunan doğal gaz rezervine dair yeni gelişmelerin olduğunu açıkça duyurdu.2020  Eylül ayı içinde Karadeniz’de bulunmuş olan doğal gaz rezervinin 320 milyar metreküp olduğunu konuşmasında ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklanan bu rezervin yenileyeceğini verezervin daha da artıracağını konuşmasında vatandaşa müjde olarak bu haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada Kanuni sondaj gemisinin bakım çalışmaları bittikten sonra geminin, Karadeniz’deki görevi için yola çıkacağını belirtti. Kanuni gemisinin bulunduğu faaliyetlerinden de müjdeli haberler beklediğini dile getirdi. Fatih sondaj gemisinin keşfettiği doğal gaz haberinin vatandaş tarafından sevinç ve heyecan içerisinde karşılandığını cumartesi günü Fatih sondaj gemisine giderek çalışmaları yerinde ve yakıdan inceleyerek yeni rezerv miktarını açıklayacağını söyleyen Erdoğan, ülkenin çıkarları adına olan konularda ise muhalefetten anlayış beklediğini vurguladı.

CUMHURBAŞKANI MÜJDELİ HABERİ VERDİ  BORSA YÜKSELDİ       

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğal gaz rezervine dair olan yaptığı açıklamaların ardından enerji hisselerinde hızlı bir artış gözlemlendi. Çeşitli enerji hisselerinde yüzde 5 oranıkadar yükselmeler yaşanırken bazı hisselerde ki artış oranı ise % 9.00 bandını aştı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı