Çocuğu olanlara 1248 TL devlet destek ödemesi! Sadece başvuru yapanlara
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Çocuğu olanlara 1248 TL devlet destek ödemesi! Sadece başvuru yapanlara

FİNANS

10 Ekim 2020 Cumartesi 18:12:08

Son Güncelleme: 10/10/2020 15:59:30

Çocuğu olanlara 1248 TL devlet destek ödemesi! Sadece başvuru yapanlara

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardım ödemeleri arttırıldı. 2020 Ekim SED ödemeleri kapsamında çocuğu olan ailelere 1248 liraya kadar devlet destek ödemesi yapılacak. Yeni destek programında öğrencilerin okul dışı zamanını kaliteli ve verimli geçirebilmesi hedefleniyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere maddi destekte bulunmaya devam ediyor. Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti kapsamında, temek ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelere çeşitli destekler verilir. SED yardımıyla; okul öncesi eğitimi alan çocuklar için aylık 693 TL, ilköğretim eğitimi alan öğrenciler için 1040 lira, ortaöğretim eğitimi alan öğrenciler için 1110 lira, yükseköğrenim eğitimi alan öğrenciler için de 1248 lira destekte bulunuluyor. Peki SED yardımından kimler yararlanabilir? SED yardımı alma koşulları nelerdir? SED yardımı ne kadar? SED yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte tüm bu sorularınızın cevapları…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, öğrencilerin okul dışı zamanını kaliteli ve verimli kullanabileceği ortam ve imkanların yaratılması amacıyla sunulan Okul Destek Projesi çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

SED ÖDEMESİ NE KADAR?

Sosyal Ekonomik Destek kapsamında, okul öncesi öğrencileri için aylık 693 lira, ilköğretim öğrencileri için 1040 lira ortaöğretim için 1110 lira, yükseköğretim için 1248 lira olarak yapılan ödemelerden bu zamana kadar 16 bin 57 çocuk yararlandı.

SED KAPSAMINDA TOPLAM 138 MİLYON TL ÖDEME YAPILACAK

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SED ödemeleri hakkında detaylı bir açıklama yaptı. SED ödemeleri kapsamında 131.000 çocuğun bulunduğunu ve bu çocuklara toplamda 138 milyon lira ödeme yapacaklarını belirtti.

SED ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SED ödemelerinin 8-15 Ekim 2020 tarihleri arasında hak sahibi kişilerin hesaplarına yatırılacağı müjdesini verdi.

SED ÖDEMESİ NEDİR?

Yaşamlarını en düşük seviyede bile sürdürmekte zorlanan ve çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılamakta sorun yaşayan ailelerin çocuklarının, kendi kendine yeterli hale gelene kadar bakımınım yapılması ve desteklenmesi için geçici bir süre verilen ekonomik ve psiko-sosyal destek sistemidir.

SED BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

SED başvuruları, Bakanlık İl Müdürlüklerine veya Sosyal Hizmet Merkezlerine yapılıyor. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, onay verilmesi durumunda destek ödemeleri ailelere sağlanıyor.

SED ödemeleri geçici ve süreliolarak yapılmaktadır. Geçici SED ödemesi yılda bir, en fazla 2 kezyapılmaktadır. Süreli ekonomik destek ise onaydabelirtilen süre boyunca her ay yapılır.

SED BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

SED başvurusu yapmak isteyen kişiler, İl Müdürlüğü veya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine şahsen giderek dilekçeyle veya e-devlet sisteminden elektronik ortamda başvurusunu gerçekleştirebilir.

SED BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

-Dilekçe

-T.C. Kimlik Numarası içeren kimlik kartı

-Gerektiğinde alınacak sağlık raporu ve öğrenci belgesi

-İş-kur ve meslek kurslarına başvurulduğuna dair belgeler istenmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı