Çalışmayan Annelere 7200 TL Ödeme Yapılacak! Sadece başvuranlar yararlanacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Çalışmayan Annelere 7200 TL Ödeme Yapılacak! Sadece başvuranlar yararlanacak

FİNANS

3 Eylül 2020 Perşembe 19:12:09

Son Güncelleme: 03/09/2020 15:23:48

Çalışmayan Annelere 7200 TL Ödeme Yapılacak! Sadece başvuranlar yararlanacak

Aile ekonomisine destek olmak isteyen milyonlarca anne için İŞKUR’dan ‘İşte Anne’ projesi hayata geçirildi. Son 3 ay içerisinde herhangi bir işte çalışmayan annelere İŞKUR tarafından günlük 80 TL ödeme yapılıyor. Böylece anneler üç aylık süre boyunca 7200 lira kazanç sağlayabilirler.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), bugüne kadar binlerce anneye hem iş imkanı sağladı hem de çeşitli yardımlar yaparak annelerin yanında oldu. İŞKUR’un yeni hazırladığı, çalışmayan annelere günlük 80 lira harçlık ödemesi projesi yoğun ilgi gördü. İşte, İŞKUR tarafından işsiz annelere verilecek 80 lira harçlık ile ilgili tüm detaylar…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), çalışmayan anneler için yeni projesini tanıttı. Bugüne kadar milyonlarca anneye iş imkanı ve çeşitli destekler sağlayan İŞKUR, şimdi de annelere günlük 80 lira harçlık ödemesi yapacak. İŞKUR’un yeni müjdesinin duyulması ile birlikte çalışmayan anneler projenin başvuru şartlarını, başvuruların nasıl yapılacağını ve kimlerin 80 lira harçlıktan yararlanabileceğini araştırmaya başladı.

İŞKUR ÇALIŞMAYAN ANNELERE 80 LİRA HARÇLIK BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR’unçalışmayan annelere vereceği 80 liralık harçlık projesinden yararlanmak isteyen annelerin karşılaması gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlar;

-Başvuru yapan annenin, İŞKUR’a kayıtlı bulunan işsizlerin arasında olması gerekmektedir.

-Başvuru yapabilmek için aranan en önemli şartlardan biri ise annenin emekli olmaması ve kendisine ait bir gelirinin bulunmamasıdır.

-Aranan bir diğer şart ise, başvuru yapan annenin son 3 ay içinde herhangi bir işte çalışmamış olması ve başvurudan önceki son 1 ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olması gerekmektedir.

İŞKUR İŞSİZ ANNELERE 80 LİRA HARÇLIK PROJEDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Harçlık projesinden sadece 0-15 yaşında çocuğu olan anneler yararlanabilecektir.Proje devam ederken çocuğun 15 yaşını tamamlanması veya geçmesi projeden yararlanmasına engel olmayacaktır.Harçlık projesinden,öncelikli olarak sosyal ve ekonomik destek alan kadınlar ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’nın kadına yönelik şiddetle mücadelesinde hizmet sunan kuruluşlarından faydalanan kadınlar yararlanabilecekler. Kişiler genel müdürlükler tarafından belirlenecektir. Bunlara ek olarak evlat edilen kadınlarda projeden yararlanabilecekler.

İŞKUR İŞSİZ ANNELERE 80 LİRA HARÇLIK PROJESİNE NASIL BAŞVURULUR?

İŞKUR tarafından annelere destek olmak amacıyla hazırlanan harçlık projesinden yararlanmak isteyen annelerin İŞKUR ofislerine başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru yaparken, kişilerin, 0-15 yaş arasında çocuğu olduğunu gösteren belgeyi İl Müdürlüğüne teslim etmesi gerekmektedir.

Gerekli koşulları sağlayan anneler, günde 80 lira ayda 2400 lira, 3 ayda ise 7.200 lira gelir elde etmiş olacak. “İşte Anne Projesi” 81 ilde bulunan anne birimleri ile hizmet verecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı