Bursa Belediyesi ihaleyle ev satışlarına başlıyor!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bursa Belediyesi ihaleyle ev satışlarına başlıyor!

FİNANS

6 Ağustos 2020 Perşembe 19:49:02

Son Güncelleme: 06/08/2020 19:49:05

Bursa Belediyesi ihaleyle ev satışlarına başlıyor!

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından 59 konutun ihale yoluyla satışı için işlemler başlatıldı. 18 Ağustos tarihinde gerçekleşecek ihalede konut fiyatları 344 bin liradan başlıyor.

Bursa Osmangazi Belediye tarafından konutlar satışa çıkarıldık. Toplamda 59 adet konutun satışa çıkarıldığını duyuran Bursa Osmangazi Belediyesi fiyatlarından 344 bin Türk lirasından başladığını açıkladı.

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından yayımlanan ve internet sayfalarında yer almakta olan resmi ilana göre ilçede yer alan evler ve belediye mülkiyetinde bulunan 59 adet konutun ihale yöntemiyle satışa sunulduğunu belirtildi.

Satışlar ise iki ayrı grup halinde ve iki ihale şeklinde gerçekleştirilip yeni sahiplerine teslim edilecek.

Ülkemizde belediyeler sık sık mülkiyetlerine yapılmış olan ve taşınmaz mülkleri satarak bütçelerinde ek kayak yaratmakta. Bu çalışmalara katılan bir diğer belediye ise Bursa Büyükşehir Belediyesi oldu. Bugün açıklanan resmi ilana göre Bursa Büyükşehir’de Osmangazi ilçesinde yer alan 59 tane konutun ihale yöntemi ile birlikte satışa çıkarıldığı açıklandı.

İHALE TARİHLERİ NE ZAMAN

Aynı zaman da ilanda ihale tarihleri de açıklandı. Osmangazi Belediye tarafından yapılan bilgilendirme sonucunda 32 konut için 20 Ağustos günü yapılacağı duyuruldu. 30 Ağustos günü öğleden sonra saat 14.00’da Osmangazi Belediye Başkanlığı Encümen Toplantı Salonunda gerçekleşecek ihale açık teklif usulü ile yapılacak.

Konutların devamı ise yine Osmangazi Belediyesi tarafından yayımlanan ilana göre 18 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. 18 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan ihale ise yine öğleden sonra 14.00’da Osmangazi Belediye başkanlığı Encümen Toplantı Salonu’nda olacak. Bu ihalede ise 27 adet konut açık teklif usulü ile ihaleye sunulacak.

FİYATLAR AÇIKLANDI

Satışa çıkarılan konutların aynı zaman fiyatları da yayımlandı.

Osmangazi Belediye tarafından satışa çıkarılan 59 adet taşınmaz konutun tahmini satış fiyatları da yayımlandı.

Yayımlana fiyatlara göre ise konutların tahmini olarak 344 bin Türk lirasından başlayacak ve 452 bin Türk lirası arasından değişecek.
İhaleye ise geçici teminat bedeli vererek gerçek ya da tüzel kişiler katılım sağlayabilecek.

İhaleye katılım koşullarından birisi de Osmangazi Belediye’sine katılacak vatandaşların borçlarının bulunmaması.

İhaleye katılım göstermek isteyen vatandaşlar ise ihale şartnamesi ile ekleri Osmangazi Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bedel olmaksızın görebilecekler.

İhaleye katılım için gerekli olarak da bu dokümanların temini için Osmangazi Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne 100 Türk lirası ödeme yapılması ile şartname satın alımı yapılabilecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı