Bunu yaparak yarı fiyatına ev sahibi olabilirsiniz! Ucuza ev almanın yolları nelerdir?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bunu yaparak yarı fiyatına ev sahibi olabilirsiniz! Ucuza ev almanın yolları nelerdir?

FİNANS

29 Ağustos 2020 Cumartesi 13:12:38

Son Güncelleme: 29/08/2020 00:11:26

Bunu yaparak yarı fiyatına ev sahibi olabilirsiniz! Ucuza ev almanın yolları nelerdir?

Bankaların konut kredisi kampanyalarının sona ermesiyle birlikte ev hayali kuran binlerce vatandaşımızın umutları yok oldu. Bunları yaparak yarı fiyatına ev sahibi olabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde, bankaların sunduğu uygun faizli kredi kampanyaları sona ermişti. Kampanyaların sona ermesinin ardından vatandaşlar uygun fiyata konut sahibi olmak için yöntemler aramaya başladı. Kamu konut satışları, bankaların sunduğu kredi kampanyalarının yanı sıra uygun fiyata ev sahibi olmanın bir yoludur. Kamu konut satışlarında, vatandaşlar ihale yöntemiyle yüzde elliye varan indirimli fiyatlarla ev sahibi olabiliyorlar. %50’ye varan indirimin yanı sıra bankalar kamu konut satışları için özel lojman kredisi imkanı tanıyor.

Uygun fiyata ev almak isteyen vatandaşlar ilk olarak düşük faizli kredi kampanyalarına yoğun talep gösterdi. Ne yazık ki konut kredisi kampanyaları son buldu. faiz oranlarının birden artması ile birlikte neredeyse bütün bankalar konut kredisi faiz oranını yüzde bir seviyesinin üstünde olduğunu duyurdu.

KAMU KONUT SATIŞLARI SAYESİNDE UYGUN FİYATA EV SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ

Bankalar faiz oranlarını yükseltince, vatandaşlar uygun fiyata ev sahibi olmanın alternatif yollarını aramaya başladı. Kamu kurumları tarafından satışa çıkarılan konutlar ise vatandaşların bu arayışına çözüm oldu.

Kamu kurumları, bakanlıklar ve bakanlıkların alt birimleri, belediye başkanlıkları tarafından duyurulan gayrimenkul satışları ile birlikte uygun fiyata ev almak mümkün bir hale geldi. Yapılan bu satışlar ihale usulü ile gerçekleştiriliyor. Ürünün muhammen bedeline yani tahmini piyasa değerine göre başvuru ücreti belirlenir. İhale başvuru ücreti ile birlikte vatandaşlar ihale başvurusunda bulunurlar. İhaleye katılan vatandaşlar, satın almak istedikleri konuk için teklif sunar ve teklifin kabul edilmesi durumunda ev alımını gerçekleştirir.

BANKALAR KAMU KONUTLARININ ÖZEL KREDİ İMKANI SAĞLIYOR

Garanti Bankası, Emlak Katılım Bankası, İş Bankası gibi anlaşmalı bankalar kamu kurumları için 120 ay vade imkanı ve düşük faiz oranlı kredi imkanı sağlıyor.

GÜNCEL SATILIK KAMU KONUTLARI

– Bakırköy, Kartaltepe’de bulunan konutun ihale başlangıç bedeli: 312 bin lira, muhammen bedeli ise 600 bin liradır.

– Üsküdar HaceHesna Hatun Mahallesinde bulunan konutunihale başlangıç bedeli 333 bin TL, muhammen bedeli ise 650 bin TL’dir.

– KadıköyKozyatağı’nda bulunan konutunihale başlangıç bedeli704 bin TL, muhammen bedeli ise 1 milyon 400 bin TL’dir.

– Fatih Ördek Kasap Mahallesinde bulunan konutun ihale başlangıç bedeli 265 bin TL, muhammen bedeli ise 500 bin TL’dir.

– Bakırköy Şenlik Mahallesinde bulunan konutun ihale başlangıç bedeli 737 bin TL, muhammen bedeli ise 1 milyon 400 bin TL’dir.

– GaziosmanpaşaKarayolları Mahallesinde bulunan konutun ihale başlangıç bedeli 704 bin TL, muhammen bedeli ise 650 bin TL’dir.

– AvcılarFirüzköy’de bulunan konutun ihale başlangıç bedeli 356 bin TL, muhammen bedeli ise 700 bin TL’dir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı