Bunu yapan kişiler 57 bin lira devlet desteği alacaklar! Ev alacaklara büyük kolaylık
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bunu yapan kişiler 57 bin lira devlet desteği alacaklar! Ev alacaklara büyük kolaylık

FİNANS

24 Ağustos 2020 Pazartesi 15:20:44

Son Güncelleme: 24/08/2020 13:51:38

Bunu yapan kişiler 57 bin lira devlet desteği alacaklar! Ev alacaklara büyük kolaylık

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesiyle birlikte binlerce vatandaşımız hayalini kurduğu evi satın almak için araştırmalara başladı. Devlette ev alacaklara 57 bin lira tutarında devlet desteği sunuyor. Sizde bunları yaparsanız devletten 57 bin lira ev desteği alabilirsiniz.

Ev almak isteyen vatandaşlara müjde! Devlet, gerekli şartları taşıyan vatandaşlara, ilk kez ev sahibi olmaları için hibe para desteği veriyor. 2020 yılında yükselen devlet destekleriyle birlikte, yeni ev alanlara verilecek olan devlet desteği de arttı. Devlet destekli konut hesabı açan vatandaşlar, ev sahibi olmadan önce para biriktirmeye başladıkları sürece, 57 bin lira kadar hibe para ödemesi alacaklar. Bu ödemeyi duyan vatandaşlar konuyla ilgili araştırma yapmaya başladı. İşte “ev alacaklara devlet desteği nedir, devlet desteği almanın şartları nelerdir, ev alacaklara devlet kaç lira destek verir?” sorularının cevapları…

Devlet, vatandaşlarımızın ev sahibi olmaları için çeşitli teşvik paketleri sunuyor. Bu teşvik paketlerinden birisi de konut hesabıdır.

DEVLET DESTEKLİ KONUT HESABI NEDİR?

Devlet destekli konut hesabı, bir birikim hesabıdır. İlk kez ev alacak olan kişilere, para birikimi yapmalarını teşvik etmek amacıyla hayata geçirilmiştir.

Ev sahibi olmadan önce birikim hesabı açıp en az 36 ay boyunca açtığı hesapta birikim yapan vatandaşlar, ev alırken biriktirdikleri para üzerinden devlet tarafından hibe para desteği alır.

2020 YILINDA İLK DEFA EV ALACAKLARA DEVLET NE KADAR DESTEK VERİYOR?

36-47 ay para biriktiren vatandaşlar için yapılacak olan devlet katkısının oranı yüzde 15’tir ve azami katkı miktarı 24 bin 714 liradır.

48-59 ay para biriktiren vatandaşlar için yapılacak olan devlet katkısının oranı yüzde 18’dir ve azami katkı tutarı 26 bin 645 liradır.

60 ay ve üzeri sürede Devlet Destekli Konut Hesabında para biriktiren vatandaşlar için devletin katkı oranı yüzde 25’tir ve azami katkı tutarı 28 bin 548 liradır.

Bu sene, ayrı ayrı konut hesabı açarak para biriktiren kişiler ortak tapu alırsa devletten 57 bin lira teşvik tutarı alırlar. Alınan tutarlar biriktirilen paraya göre değişim gösterir.

İLK DEFA EV ALACAKLARA DEVLET DESTEĞİ ALMA ŞARTLARI

-Destek alacak kişinin Türk vatandaşı olması gerekmektedir.
-Kişinin, 7 Nisan 2015 tarihinden itibaren, kendi adına kayıtlı bir konuta sahip olmaması gerekmektedir.
-Kişinin evi satın almadan önce konut hesabı açması ve açılan bu hesapta en az 36 ay boyunca para biriktirmesi gerekmektedir. Konut hesabıyla ödenecek devlet teşvikinden yararlanmak için düzenli olarak para biriktirilmesi gerekir.
-Yurt dışında ev sahibi olmuş kişiler, Türkiye’de ilk kez ev sahibi olunacaksa bile destekten yararlanamaz.
-Kişinin konutu satın alınca en az 6 ay içinde tapu ibraz etmesi ve devlet teşviki almak için hibe para başvurusu yapması gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı