Bu Kişilere VGM Her Ay 847 TL Düzenli Ödeme Yapıyor! Sadece başvuru yapanlar alıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bu Kişilere VGM Her Ay 847 TL Düzenli Ödeme Yapıyor! Sadece başvuru yapanlar alıyor

FİNANS

27 Kasım 2020 Cuma 14:33:37

Son Güncelleme: 27/11/2020 15:14:46

Bu Kişilere VGM Her Ay 847 TL Düzenli Ödeme Yapıyor! Sadece başvuru yapanlar alıyor

Covid19 salgınıyla birlikte ülkemizde devlet yardımları da sayıca yükseldi. Vakıflar Genel Müdürlüğü(VGM) ihtiyaç sahibi kişiler için düzenli olarak aylık 847 lira destek ödemesinde bulunuyor. Bu ödemelerden ise sadece başvuru yapanlar faydalanabiliyorlar.

Her ay ödemeye almaya ihtiyacı bulunan ve devlet kurumlarına nakit destek talep istiyor olan vatandaşların çağrısına cevap veren kurumların en başında Vakıflar Genel Müdürlüğü gelmekte. Kurum istenilen özel başvuru şartlarının sağlanması halinde başvuru yapan  vatandaşlara aylık 847 Türk Lirası ödeme yapıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için sağlamış olduğu bu destek ile ilgili detaylar haberimizde.

Kış ayı gelmeden  vatandaşların devlet destek ve yardımlarına ilişkin ihtiyaçları artabiliyor. Sıkıntılı durumda bulunan pandemi sürecinin ekonomik zorluklarını hisseden vatandaşlar için farklı devlet birimleri düzenli olmak üzere destek ödemesinde bulunuyor. Vatandaşların kendi hallerine göre yapılan destek ödemeleri ise Sosyal Güvenlik Kurumu, Aile Bakanlığı veya Sosyal Yardımlaşma Vakıfları, Belediyeler ya da Kaymakamlıklar, Valilikler ve VGM tarafından yapılıyor.

HER AY DÜZENLİ OLACAK ŞEKİLDE 847 TÜRK LİRASI ÖDENİYOR

VGM  tarafından sağlanan destek ödemeleri kapsamında vatandaşlara her ay 847 Türk Lirası ödeme yapılıyor.  Düzenli olarak yapılan destek ödemelerinden olan Vakıflar Genel Müdürlüğü muhtaç aylığı için başvuru yapacak olan vatandaşların, başvurularının onay alması için ise kurum başvuru koşullarını sırası ile ilan etti. Aşağıda bulunan koşulların sağlanması halinde ödenecek olan muhtaç aylığı uzun vadeli desteklerin başında geliyor.

VGM’nin Destek Ödemesinden Hangi Vatandaşlar Faydalanabilir? 

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün kendi web sitesinden açıkladığı bilgiye göre; 847 Türk Lirası aylık ödemeleri için başvuruda yapacak olan vatandaşların her ay 847 Türk Lirası ödeme almaları için sağlamaları gereken başvuru şartlarını ilan etti. İşte o şartlar; Annesi veya babası hayatta olmayan muhtaç çocuklar ile yüzde 40 ve üzeri engeli bulunan muhtaçlara; Sosyal güvencesi bulunmaması, Hiçbir bir geliri ya da aylığı olmaması, Gelir getiriyor olan taşınır halde bulunan ve taşınmaz halde malı mevcut bulunmaması veya bulunup da bunlardan alacağı aylık ortalama gelirinin bu yönetmelik ile  belirlenmiş olan muhtaç aylığı tutarını geçmemesi halinde muhtaç aylığı bağlanır.

AYLIK İÇİN BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Muhtaç aylığı başvuruları için başvuruda bulunacak kişilerin kendi şehirlerinde bulunuyor olan Vakıflar Genel Müdürlüğü İl Müdürlüklerine gidip başvurularını yazılı bir şekilde yapabilirler. Başvurular kurumun sitesinde bulunan başvuru formunun doldurulması ile yapılacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı