Bu Bakanlık Başvuran Herkese 5.000 TL Yardım Parası Verecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bu Bakanlık Başvuran Herkese 5.000 TL Yardım Parası Verecek

FİNANS

3 Ekim 2020 Cumartesi 22:43:08

Son Güncelleme: 03/10/2020 22:44:17

Bu Bakanlık Başvuran Herkese 5.000 TL Yardım Parası Verecek

İhtiyaç sahibi aileler için devlet destek ödemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu yazımızda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunmuş olduğu Eşya Yardım Parası ödemelerini ele alacağız. Sizde gerekli şartları sağlamanız durumunda devletten 5 bin lira yardım parası alabilirsiniz.

Aile Bakanlığı tarafından maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara yapılan yardımlardan biri de ev eşyası yardımıdır. Vatandaşların maddi konularda mağduriyet yaşamalarının önüne geçmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan sosyal yardımlardan olan eşya desteğinde, vatandaşlara 5000 lira ödeme yapılıyor. Bu yardımın başvuruları bizzat Bakanlığa yapılıyor ve koşulları sağlayan vatandaşlar ev eşyası yardımı almaya hak kazanıyor. Vatandaşlar ise devlet tarafından verilen ‘eşya desteği alma koşulları neler, eşya desteğini nasıl başvurulur?’ sorularını araştırıyor. Sizler için bu soruların cevaplarını derledik. İşte eşya desteğiyle ilgili tüm detaylar…

Vatandaşların; sağlık ihtiyaçlarını, barınma ihtiyaçlarını, temel gıda ihtiyaçlarını yardım ve destek ödemeleri ile karşılayan devlet, vatandaşına katkı yapmaya devam ediyor.

Vatandaşların durumlarına göre belirlenen destek ödemeleri vatandaşlara aylık belli bir sürelik ya da tek seferde toplu bir şekilde veriliyor. Yapılan bu yardımların arasında barınma yardımları da bulunuyor.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ihtiyaç sahibi ailelerin yararlanması amacıyla sunduğu barınma yardımları 4 kola ayrılmaktadır. Bunlar; betonarme ev yardım desteği, prefabrik ev yardım desteği, ev bakım onarım tadilat desteği, eşya yardım parasıdır.

EŞYA YARDIM PARASI KİMLERE VERİLİR?

Sağlıksız derecede kötü olan evlerde yaşayan vatandaşlara eşya yardım parası verilir. Eşine yardım parası sadece maddi durumu kötü olan vatandaşlara ödenir.

EŞYA YARDIM PARASI BAŞVURU ŞARTLARI

Aile Bakanlığı tarafından eşya yardım parası almak için en önemli koşul hane gelirinin uygun olmasıdır. Aylık hane geliri belirlenen seviyenin altında olan vatandaşlar eşya yardım desteğine başvurabilirler. Yani kişi başına düşen hale geliriz asgari ücretin üçte birinden az olmalıdır. Gerekli koşulları sağlayan kişiler eşya yardım parası almak için başvuru yapabilir ve hak kazandığı takdirde eşya yardım ödemesini alabilirler.

EŞYA YARDIMI PARASINA NASIL BAŞVURULUR?

5 bin liralık eşya yardım parasından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan ve kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat giderek yazılı bir şekilde başvuru yapabilirler.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı