Ücretsiz eğitim 17 bin lira burs var başvuran yok!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ücretsiz eğitim 17 bin lira burs var başvuran yok!

FİNANS

26 Temmuz 2020 Pazar 21:12:04

Son Güncelleme: 26/07/2020 19:45:35

Ücretsiz eğitim 17 bin lira burs var başvuran yok!

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın (TSEV) Genel Müdürü Mehmet Kalkavan Temel Sigortacılık Eğitim Programı hakkında bilgiler verdi. Kalkavan 2020 yılında mezun olan 10 öğrenciye bir yıl ücretsiz eğitim ve 17 bin lira burs verileceğini açıkladı. Bunlara ek olarak programı bitiren öğrenciler kolayca iş bulabilecekler.

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın (TSEV) sigortacılıkla ilgili olarak en prestijli programı olan Temel Sigortacılık Eğitim Programı 38.dönemine yüzde 100 burslu 10 öğrenci kabul edecek. Sigortacılık alanında kariyer hedefleyen ve 2020 yılında mezun olmuş 10 kişiye 17 bin liralık eğitim burslu olarak verilecek.Programı bitiren öğrenciler hem kamuda hem sigorta şirketlerinde kolayca iş bulabilecek. Bunlara rağmen, bu bursa başvuran kişi sayısı çok az. TSEV Genel Müdürü Mehmet Kalkavan, geçen yıl 10 kişilik kontenjan olmasına rağmen bölüme sadece 8 kişinin alındığını dile getirdi.

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV) tarafından karşılıksız olarak verilen 17 bin TL’lik Temel Sigortacılık Eğitim Programı Bursu sahiplerini arıyor. En prestijli programlardan biri olan Temel Sigortacılık ve Eğitim Programı, bu yıl 5’i TSEV tarafından, 5’i Tatbikatçılar Derneği tarafından karşılanmak üzere 10 kişiye yüzde yüz burs verecek. Üniversitelerin, sigortacılıkla ilgili bölümlerden yeni mezun olan 10 kişi 2020-2021 öğretim yılında ücretsiz olarak programda ders görme hakkına sahip olacak. Program bittikten sonra TSEV, mezunlara sigorta sektöründe iş bulmaları konusunda da yardımcı olacak.

GEÇEN YIL SADECE 8 KİŞİ BAŞVURDU

Üniversitelerin sigortacılıkla ilgili bölümlerinden mezun olan öğrencilerin ne yazık ki bu burstan haberi yok. TSEV Genel Müdürü Mehmet Kalkavan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 1 yıllık ücretsiz olarak verilecek programın herhangi bir ek ödeme içermemesine rağmen talebin çok az olduğunu ve geçen yıl 10 kişiye verilmeyi amaçlanan bursa sadece 8 kişinin başvurduğunu dile getirdi.

TEMEL SİGORTACILIK EĞİTİM PROGRAMI BURSU BAŞVURU ŞARTLARI

  • Bursa başvuru yapan öğrencinin üniversitelerin Sigortacılık veya Aktüerya bölümlerinden 2020 yılında mezun olması gerekir.
  • Başvuru yapacak öğrencinin tam zamanlı olarak çalışmıyor olması gerekmektedir.
  • Kişi, sigortacılık alanında kariyer hedeflemelidir.
  • Bursa başvuran kişi sayısı çok fazla olursa TSEV, burslu öğrencileri seçmek için mülakat ve yazılı veya sözlü sınav yapabilir.

TEMEL SİGORTACILIK EĞİTİM PROGRAMI BURSU BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • Bu eğitimi neden almak istediğinizi açıklayan bir niyet mektubu
  • Transkriptiniz
  • Özgeçmişiniz gerekmektedir.

Gerekli belgeleri PDF formatında egitim@tsev.org.tr adresine eksiksiz olarak yollamanız gerekmektedir.

TEMEL SİGORTACILIK EĞİTİM PROGRAMI BURSU SON BAŞVURU TARİHİ

Söz konusu bursa son olarak 28 Ağustos Cuma günü saat 17.00’a kadar başvuru yapmanız gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı