Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bir Amerikan Firması Daha İflas Ettiğini Açıkladı

FİNANS

7 Temmuz 2020 Salı 18:05:52

Bir Amerikan Firması Daha İflas Ettiğini Açıkladı

Koronavirüs salgınını kontrol altına alamayan Amerika’da işler giderek kötüleşiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaca ünlü dev bir firma daha iflas ettiğini duyurdu. Firma toplamda 272 milyon dolar borcun altından kalkamadı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir dev firma daha iflas etti. Amerika Birleşik Devletleri virüs salgını ile birlikte ekonomik anlamda sarsılmaya devam ediyor.

Amerika da küresel salgınla birlikte dev firmalar ardı ardına iflas etmeye devam ediyor. Son olarak ise 1990 yıllarından bu yana hizmet veren bir firma daha iflasını verdi.

1990 yılında Kuzey Amerika’da kurulan dev markanın Amerika genelinde 200’den fazla mağazası bulunmaktaydı. Hazır giyim markası olan Lucky Brand bugün iflas için mahkemeye gitti.

Öte yandan ise gelen açıklamalara göre Authentic Group ve Simon Property markayı satın almak için görüşmelere başlandığını açıklandı.

DEV FİRMA İFLAS ETTİ

Amerika Birleşik Devletleri’nde korona virüs salgını süreciyle ekonomi zora girdi ve küçülmeye gitti. Tüketicilerden gelen düşük talepler eşliğinde ise birçok firma iflas bayrağını çekti. Hazır giyim sektöründen Lucky Brand ise iflas çeken firmalara eklendi.

İLK ETAPTA 13 MAĞAZA KAPATILDI

Basında yer alana haberlere göre ise Lucky Brand iflas bayrağını çekmeden önce ülke genelinde 13 mağazasını kapatarak küçülmeye gitti. Ardından ise marka mahkemeye iflah kararında bulundu.

Yapılan açıklamalara göre ise firmanın şu an 182 milyon dolar borcu bulunmakta bunların haricinde ise firmanın 79 milyon dolar da satıcılara borcunun olduğu açıklandı.

Firmanın iflasını açıklayabilmesi içinse borçluları tarafından markaya 15,6 milyon dolar değerinde finansman sağlanacak.

Markanın satımı içinse görüşmeler halen devam etmekte. Şef Mark Renzi ise konu hakkında, Authentic Group ve Simon Property ile markanın satın alınması için görüşmelerin devam edildiğini açıkladı.

SIKINTILI ŞİRKETLERİ ALMAYI SEVİYORLAR

Luck Brand markasının satın alımı için 140,1 milyon doların yanı sıra aynı zamanda da 51,5 milyon dolar değerinde borç kredisinin de ödenmesi gerekiyor.

Basına ise bunların dışında yedek bir teklifin daha olduğu bildirildi.

Authentic ve Simon şirketleri ise daha önce de sıkıntılı olan markaları satın almış ve iflasın eşiğinde kurtarmıştı. İki şirket 4 yıl önce 2016 yılında iflas bayrağı çeken Aeropostale ve daha yakın zaman da ise Brookfield Property ile birlikte iflas eden Forever 21’i satın almış ve kendi bünyelerine kazandırmışlardı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı