Binlerce 4D taşeron işçiyi yakından ilgilendiren! TİS ödemelerinde soğuk duş!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Binlerce 4D taşeron işçiyi yakından ilgilendiren! TİS ödemelerinde soğuk duş!

FİNANS

19 Eylül 2020 Cumartesi 15:22:22

Son Güncelleme: 19/09/2020 15:23:27

Binlerce 4D taşeron işçiyi yakından ilgilendiren! TİS ödemelerinde soğuk duş!

4D olarak çalışmakta olan taşeron ve sürekli olarak çalışan vatandaşlarımızın uzun süredir TİS ödemesi hakkında beklemekte. Ayrıntılar ne zaman olacağı, sonuçlarının ne olacağı hakkında şu ana kadar kesin bilgiler paylaşılmamıştı. İşte binlerce taşeron işçinin merakla beklediği TİS ödemelerindeki son dakika gelişmeleri.

Vatandaşlarımız da en çok gerçekleştirilen toplantıların ardından ne gibi değişecekler olacak onu merakla beklemekte. Korona virüs nedeniyle yapılacak olan toplantılar 3 ay daha ertelenmiş ve bu da ödemelerin üç ay daha alınamamasına sebep olmuştu.

Haliyle vatandaşımız uzun süredir yetkili isimlerden gelecek haberleri beklemekteydi. Korona virüs süreciyle birlikte de iyiden iyiye bu bekleme süresi uzamıştı.

Taşeron işçiler bir yandan hakları olan ödemeleri beklerken bir yandan da kadro hakkı bekliyor. Altı aydır ise görüşmelerin ertelenmesi ve net sonuç alınamadığı için bir gelişme de yaşanamıyor. İşçiler ise TİS, zam ve kadro için görüşmelerin bitmesinden başka bir şey yapamıyor. İşte toplantılara, yetkililerden gelen açıklamalara dair tüm detaylar haberimizde;

TİS görüşmeleri ve alınacak kararlar işçilerimiz tarafından uzun süredir beklenmekteydi. Fakat korona virüs nedeniyle görüşmeler iç aylık bir süre için daha ertelendi. Korona virüs önlemleri nedeniyle her ne kadar beklenen bir durum olsa da işçilerimiz hem TİS ödemelerini hem de kadro geçme zamanlarını beklemesi onlar adına mağduriyet oluşturmakta. Konu hakkında ise açıklamalar da bulunan isim Mahmut Arslan oldu.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan konuya dair açıklamalarında kanun zoruyla bir işçinin başka bir sendikaya üye olmasını kabul edemeyiz yorumunda bulundu. Arslan sözlerine sendika örgütlüğün ve sendikal özgürlüğün söz konusu olduğunu, örgütlenmelerdeki özgürlüğün önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz dedi.

2020 TİS görüşmeleriyle ise taşeron işçilerim hakkında farklı birçok konudaki problemlerin çözülmesi de bekleniyor. Peki bu konular neler? TİS toplantısında neler tartışılacak? Hangi konulara çözüm getirilecek?

2020 TİS görüşmelerinde görüşülmesi beklenen meseleler ise şu şekilde;

Taşeronişçilerimizin adına enflasyon oranlarının maaşlarına zam etkisinin kesinlikle konuşulması beklenmekte. Diğer bir konu ise şartlı ya da şartsız olarak tayin hakkı.

Taşeron işçilerimize bayram veya eğitim gibi ödemelerinde verilen tutarlarının artırıma gitmesi ve y

Yüzdelik düzenleme ile maaşların tekrar belirlenmesi.

Taşeron vatandaşlarımızın görev tanımlarının yapılması, tayin konusunda da kolaylıklar.

Fakat TİS görüşmelerinin sürekli ertelenmesi nedeniyle işçilerimizin beklentisi çok olsa da bir gelişme yaşanamıyor. TİS toplantılarının sürekli ertelenmesi de olası sorunların daha da ilerlemesine sebep oluyor. Şu an ise yetkililerden toplantı zamanı hakkında da net bir bilgi gelmiş değil.

TİS ödemeleri ne zaman olacak?

Vatandaşlar bir yandan da TİS ödemelerinin ne zaman olacağını merak ediyor ve araştırıyor. Fakat TİS toplantılarının ertelenmiş olması TİS ödemelerinin de otomatik olarak ertelenmesine sebebiyet verdi. Bu şekilde baktığımızda 4 ay daha vatandaşlarımıza TİS ödemesi yapılamayacak gibi gözüküyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı