Berat Albayark istifası kabul edildi mi? Yeni bakan Adnan Bali, Süleyman Soylu, Mevlüd Çavuşoğlu iddiaları
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Berat Albayark istifası kabul edildi mi? Yeni bakan Adnan Bali, Süleyman Soylu, Mevlüd Çavuşoğlu iddiaları

FİNANS

9 Kasım 2020 Pazartesi 12:55:33

Berat Albayark istifası kabul edildi mi? Yeni bakan Adnan Bali, Süleyman Soylu, Mevlüd Çavuşoğlu iddiaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasını kabul edecek mi? AK Parti cephesinden istifa kesinleşirken, Albarak’ın yerine gelecek isimler konuşulmaya başlandı. İşte öne çıkan yeni isimler.

Ak Parti Cephesinde yeni gelen resmî açıklama ile birlikte bakan Berat Albayrak’ın istifası doğrulanmış oldu. Şimdi ise son söz Cumhurbaşkanı Erdoğan’da. Erdoğan tarafından istifanın kabul edilip edilmeyeceği kesin değilken kulislerde şimdiden yeni isimler konuşulmaya başlandı bile. Bir diğer yandan ise halk tarafından Berat Albayrak’ın hastalığı aranmaya başladı. Bakan Berat Albayrak hasta mıydı? Hastalığı neydi?

BERAT ALBAYRAK HASTALIĞI MI VAR?

Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamasında istifasına enden olarak sağlık sorunlarını göstermişti. Bunun üzerine birçok kişi Berat Albayrak’ın hastalığını mı var diye araştırmaya başladı. Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın inse bilindi bir hastalığı yoktu. Bu konu hakkında ise net bir açıklama henüz gelmedi.

İSTİFA KESİNLEŞTİ

Ak parti tarafından gelen resmî açıklamalarla birlikte Bakan Berat Albayrak’ın istifası kesinleşmişti. Açıklamalar ise hükümet kanadından peş peşe geldi.

Şimdi ise halkın kafasında iki soru var. Cumhurbaşkanı Erdoğan istifayı kabul edecek mi? İstifa kabul edilirse yeni Maliye Bakanı kim olacak?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BERAT ALBAYRAK’IN İSTİFASIN IKABUL EDECEK Mİ?

İstifalar ardından ise açıklamalar peş peşe geldi. Bir resmî açıklamada Ak Parti Grup Başkanvekili tarafından yapıldı. Mehmet Muş, sosyal medya hesabından konuya dair açıklama yaptı ve Albayrak’ın çok zor bir görev üstlendiğini belirtti. Açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

Cumhurbaşkanı daha önce istifa eden Bakan Soylu’nun istifasını kabul etmemişti. Benzer bir durumunda Berat Albayrak’ın için tekrarlanması söz konusu olabilir. Fakat iddialara göre dolar kuru ve faizler de yaşanan yükseliş sonucunda Erdoğan’ın bizzat istifayı istediği yönünde.

YENİ HAZİNE VE MALİYE BAKANI KİM OLUR, ÖNE ÇIKAN İSİMLER KİMLER?

Diğer bir yandan istifanın kabulüne dair resmi bir açıklama gelmese de yeni isimler Meclis sıralarında şimdiden konuşulur oldu. Adnan Bali bir dönem Maliye Bakanı olarak görev almıştı ve şu an gündemde.

YENİ BAKAN ADNAN BALİ İDDİASI

Berat Albayrak’ın yerine konuşulan bir diğer isimse Adnan Bali. Peki Adnan Bali kimdir?

Adnan Bali 1962 İshaliyedoğumlu ve şu an İş Bankası Genel Müdür olarak görev yapıyor. Bali, 1986 yılında ODTÜ İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştu.

Berat Albayrak’ın görevden alınması üzerinde Adnan Bali’nin göreve gelmesi muhtemel. Fakat iddialar bunlarla da sınırlı değil.

ÇAVUŞOĞLU VE SOYLU İDDİASI

Gelen söylentilere göre Saray’da oldukça haraketli dakikalar yaşanıyor. Bakan Soylu ve Çavuşoğlu’nun da Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağına dair söylentiler mevcut. Bu ikin Bakan yerine ise bir isim henüz geçmiş değil.

Berat Albayrak’ın ise bir süre sonra Dış işleri Bakanı olarak görev alabileceği yine söylentiler arasında. Genel Başkanlık içinse yine Numan Kurtulmuş söylentisi var. Aynı zaman ekonomi bakanı olarak uzak bir ihtimal olsa da söylentiler Mehmet Şimşek’in de ismi geçtiği yönünde.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı