Belediyeler Herkese Maddi Yardım Yapıyor! 400 TL Sosyal yardım alabilirsiniz
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Belediyeler Herkese Maddi Yardım Yapıyor! 400 TL Sosyal yardım alabilirsiniz

FİNANS

3 Eylül 2020 Perşembe 15:12:36

Son Güncelleme: 03/09/2020 15:08:01

Belediyeler Herkese Maddi Yardım Yapıyor! 400 TL Sosyal yardım alabilirsiniz

Koronavirüs salgını nedeniyle maddi olarak kötü etkilenen ailelere belediye tarafından Korona yardımları verilmektedir. Verilecek yardımlar ailedeki kişi sayısı ve gelir miktarına bakılarak verilir. Peki kimler belediyeler tarafından verilen Korona yardımından yararlanabilir? Belediyelerin Korona yardımına nasıl başvurulur? İşte konu ile ilgili tüm detaylar…

Koronavirüs salgın sürecinden kötü etkilenen ailelere, belediyeler tarafından; kuru gıda, yemek, sağlık ürünleri, ekmek ve nakit desteği verilmektedir. Ülkemizdeki çoğu belediye, ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi ve ekmek yardımı yapmaya başlamıştır. Birçok belediye korona virüsü sebebi ile ihtiyacı olan vatandaşlara erzak kolisi veya ekmek yardımı yapmaya başlamıştır.

BELEDİYELERİN KORONA YARDIMLARINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Belediyelerin vereceği yardımdan öncelikle aciliyeti olan kişiler yararlanacaktır. 65 yaş ve üstü vatandaşlar, ağır engelli olan veya yatalak hasta olan vatandaşlar, kronik rahatsızlığı olan kişiler ve aylık gelir hesaplamasında belirlenen ücretin altında aylık gelire sahip olan kişiler başvuru yaparak belediyelerin Korona yardımlarından yararlanabilirler.

65 yaş ve üstünde olan vatandaşlar için yemek, gıda, ilaç, sağlık ürünleri ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaları için yardım kuruluşları tarafından görevlendirilen kişiler bu vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Buna ek olarak kronik hastalığı olan kişilerin evde istirahat etmelerini sağlamak amacıyla tüm ihtiyaçları karşılanacaktır.

BELEDİYELER TARAFINDAN BELİRLENEN AYLIK GELİR SINIRI

Belediyeler Korona yardımlarından yararlanmak isteyen ailelerin aylık gelirlerine bakar. Kişinin yardım alabilmesi için, bakanlık tarafından belirlenen aileye düşen toplam gelirin altında geliri olması gerekmektedir. Belirlenen aylık gelir 978,00 liradır. Bu miktarın altında geliri olan kişiler yardımdan faydalanabilir. Yapılacak yardım tutarı ise belediyelere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; İzmir Büyükşehir Belediyesi aylık 400 TL yardım yaparken, Konya Belediyesi için aynı durum geçerli değildir.

Belediyenin tarafından verilecek olan korona yardımlarından faydalanmak için haneye düşen aylık gelir miktarı kişi sayısına göre;

  • 2 kişilik aile için 1.478,00 TL,
  • 3 kişilik aile için 1.874,00 TL,
  • 4 kişilik aile için 2.212,00 TL,
  • 5 kişilik aile için 2.530,00 TL,
  • 6 kişilik aile için 2.814,00 TL,
  • 7 kişilik aile için 3.091,00 TL,
  • 8 kişilik aile için 3.353,00 TL’nin altında olmalıdır.

BELEDİYE KORONA YARDIMLARINA NASIL BAŞVURULUR?

Belediyeler tarafından verilecek olan Korona yardımına; belediyelerin İnternet sitelerinden, mobil uygulamalarından veya telefon numaralarından, evinizden çıkmadan başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapan kişilere, belediyeler tarafından bir takım kişisel sorular sorulur. Başvuru yapan kişi, başvuru formunu doldurur ve maddi durumu, sağlık durumu veya farklı bir durum varsa bunları belediyeye bildirir. Kişilerden, varsa engelli raporu, engelli kartı veya kimliklerin fotoğrafı istenebilir. Bazı belediyeler ek belgeler talep edebilir. Başvuru yapmadan önce bu belgeleri öğrenmeniz gerekir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı