Başvuranlara 500-960 TL maddi yardım yapılıyor! Sadece başvuru yapanlar yararlanacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Başvuranlara 500-960 TL maddi yardım yapılıyor! Sadece başvuru yapanlar yararlanacak

FİNANS

29 Eylül 2020 Salı 21:10:31

Son Güncelleme: 29/09/2020 21:11:26

Başvuranlara 500-960 TL maddi yardım yapılıyor! Sadece başvuru yapanlar yararlanacak

Koronavirüs salgını sonrasında devlet tarafından yapılan yardımların sayısı arttırıldı. Çalışan, çalışmayan, genç, yaşlı, öğrenci kısacası herkes için devlet destek ödemeleri yapılıyor. Bu yazımızda 500 liradan başlayarak 960 liraya kadar varan devlet destek ödemelerini ele aldık. Sizde gerekli şartları sağlıyorsanız hemen başvuru yaparak nakit yardımlarından faydalanabilirsiniz.

Koronavirüs salgını sürecinde vatandaşlara devlet tarafından çeşitli yardımlar sağlanmaya devam ediyor. Sizler için devlet tarafından verilen nakit para yardımlarını araştırdık. İşte; çalışan, çalışmayan, kadın, erkek, yaşlı, genç herkesin yararlanabileceği 960 liraya varan maddi yardımlar…

Devlet tarafından verilen maddi yardımlardan yararlanmak isteyen ailelerin maddi durumlarının yetersiz olması gerekmektedir. Maddi durumu yetersiz geldiği için ailesini geçindiremeyen, çocuklarını okutamayan ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere devlet tarafından maddi yardımlarla birlikte gıda, giyim, eğitim,sağlık ve yakacak gibi destekler verilmektedir. Verilecek bu yardımlardan yararlanmak isteyen ailelerin taşınabilir veya taşınamaz mülkünün olmaması gerekmektedir.

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yukarıda belirtilen koşulları sağlayan kişiler yapılan incelemeler sonucunda kira parası almaya hak kazanmaktadır. Kira yardımı almak için başvuruları Kaymakamlık ve Valilikler bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nayapabilirsiniz. Bu vakıflar metropol şehirlerde yaşayan kiracılara 960 liraya varan kira hibeleri vermektedir. Bunların yanı sıra, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü,sivil toplum kuruluşları, özel vakıflar ve dernekler de kira yardımı vermektedir.

Aile Yardım Paketleri

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aile yardım paketleri ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılar. Sosyal yardım ve dayanışma vakıflarına; yılda iki kez, Ramazan ve Kurban bayramından önce ek fon sağlanır.

Konut Yardımı

Evlerinin bakımı ve oranı için yeterli maddi imkanı olmayan ve sağlıksız evlerde yaşayan vatandaşlara konut yardımı sağlanır. evlerini koruyamayan ve kötü koşullarda yaşayan vatandaşlar bu yardım sayesinde sağlıklı ve sıcak bir yaşam ortamı elde eder.

Yakacak Desteği

Türk kömür şirketleri 2003 yılından beri, sosyal yardım vakıfları aracılığıyla, ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için hane başına en az 500 kilogram yakıt yardımı sağlar.

Öğrenciler İçin Yapılan Maddi Destek

Maddi sorunlar yaşayan ailelerin çocukları bu durumdan etkilenmesin diye devlet tarafından 500 ile 800 lira arası maddi destek sağlanır.Anaokuluna giden çocuklar için 500 lira, ilköğretim öğrencileri için 750 lira, lise öğrencileri için 800 lira ve üniversite öğrencileri için de 900 lira yardım verilir. Yapılan bu yardımdan maddeyi güvencesi olmayan tüm vatandaşlar yararlanabilir.Öğrenciler için yapılan bu yardıma kaymakamlıklar aracılığı ile başvurabilirsiniz.

65 Yaş Aylığı

Herhangi bir geliri olmayan, SGK güvencesi olmayan ve herhangi bir işte çalışmayan 65 yaş üstü vatandaşlara SGK tarafından aylık bağlanmaktadır. 65 yaş aylığının net rakamı henüz belli değil fakat memur maaş katsayısı daki artış ile birlikte 65 yaş aylığında da artış gözlemlenecek. 672 lira olan 65 yaş aylığının 711 liraya yükselmesi bekleniyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı