Başvuran herkese bu ay 960 TL kira yardımı yapılıyor! E-devlet üzerinden başvurular açıldı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Başvuran herkese bu ay 960 TL kira yardımı yapılıyor! E-devlet üzerinden başvurular açıldı

FİNANS

26 Eylül 2020 Cumartesi 17:00:29

Son Güncelleme: 26/09/2020 17:00:38

Başvuran herkese bu ay 960 TL kira yardımı yapılıyor! E-devlet üzerinden başvurular açıldı

Salgın dönemiyle birlikte devlet tarafından vatandaşlarımıza yönelik yapılan sosyal yardım destekleri de arttı. Şimdi ise kiralarını ödeyemeyen vatandaşlarımız için yeni bir yardım başvurusu gündemde. Peki bu yardım başvurusu nedir? Kimler nasıl yararlanabilir? Başvuru koşulları neler? İşte tüm detaylar;

Devletimiz sosyal bir devlet olmanın gereğince vatandaşlara yönelik birçok sosyal yardım projesi hayata geçiriyor. Fakat birçok yardım maalesef ki ihtiyaç sahipleri tarafından bilinmemekte.

Salgın dönemiyle birlikte de kiralarını ödemekte zorlanan hanelerin sayısı bir hayli arttı haliyle de vatandaşlar sosyal destekleri araştırmaya başladı.

Devletimiz ise temel haklarından biri olan barınma için kira yardımı yapmakta. 960 Türk lirasına varan kira yardımına ise e-devlet üzerinden başvuru yaparak vatandaşlarımız kolayca ulaşabilirler.

Salgınla birlikte vatandaşlarımız devletin sunduğu sosyal destekleri araştırmaya başladı. En çok merak edilen konulardan biri ise ailelere yönelik yapılan kira yardımları. Kira yardımı almak isteyen vatandaşlarımız e-devlet üzerinden kolayca başvurarak kira yardımından yararlanabilirler.

Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ve Destek Nasıl Alınır?

İhtiyacı olan ailelerimiz kira yardımını başvurarak 960 Türk lirasına kadar olan bu yardımdan faydalanabilirler.

Kira yardımı içinse başvurular e-devlet üzerinden yapılmakta. E-devlet üzerinden hak sahibi olan hanelerimiz kira yardımı bölümünden başvurularını tamamlayabilirler.

Başvuru içinse öncelikli olarak vatandaşlarımızın E-devlet şifreleri ve T.C kimlik numaraları ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Ardından arama butonuna işlemlerini yazabilir ve gerekli bilgileri doldurmalıdırlar.

Dar Gelirliye Kira Desteği

Dar gelirli vatandaşlarımızın gelirleri salgın dönemiyle birlikte iyice azaldı. Gelirlerin azalması ve giderlerin artmasıyla birlikte özellikle de dar gelirli ailelerimiz kira konusunda oldukça zorlanmaya başladı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ise ailelerimize yönelik kıra yardımları yapılmaktadır. Barınma yardımının haricindeyse yine gıda, yakacak ve çocuklu ailelerimize yönelik eğitim yardımları da yapılmaktadır. İsteyen vatandaşlarımız sitemizden diğer yardım türlerine de bakabilirler.

Kira yardımı ise devlet tarafından kirasını karşılayacak maddi gücü olmayan ve sağlık koşullarda kalmakta olan hanelere sağlanmaktadır. Bu ailelere devlet tarafından belirli tutara kadar kira desteği sağlanmakta.

Kira Yardımı Hangi Kuruluşlardan Geliyor?

  • Kira yardımı şu an Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan il veya ilçe müdürlükleri tarafından ve kaymakamlıklar da bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sunulmaktadır.
  • Bunun yanı sıra yine bazı belediyeler ve Çevre Şehircilik Bakanlığı da vatandaşlarımız için kira desteği sunmakta.
  • Aynı zaman özel vakıflar ve dernekler de ihtiyaç durumundaki vatandaşlarımıza kira yardımı sunmakta.
  • Bunun yanı sıra bazı sivil toplum kuruşları ile gönüllü kuruşlar da kira yardımını ihtiyacı olan ailelere sunmakta.

Kira Desteği Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  • Başvuru yapacak kişinin kimlik fotokopisi
  • Ailenin gelir belgesi
  • İkametgâh belgesi
  • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik kâğıdı

Vatandaşlarımızın ise topladıkları evrakları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim etmeleri ve bir de dilekçe hazırlamaları gerekmektedir.

Vatandaşlarımız başvuru içinse Vakıflara gittiklerinde aileleri ile ilgili sorular sorulabilir.

Vakıf tarafından inceleme istenebilir ve yapılan inceleme sonucu rapor hazırlanır ve vatandaşlarımızın kira desteği başlamış olur.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı