Başvuran herkese Belediyeler ve VGM tarafından gıda yardımı yapılacak! Ekim başvuruları başladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Başvuran herkese Belediyeler ve VGM tarafından gıda yardımı yapılacak! Ekim başvuruları başladı

FİNANS

30 Eylül 2020 Çarşamba 12:12:19

Son Güncelleme: 30/09/2020 00:22:59

Başvuran herkese Belediyeler ve VGM tarafından gıda yardımı yapılacak! Ekim başvuruları başladı

Gıda yardımı almak isteyen vatandaşlar için ekim ayı başvuru işlemleri başladı. Belediyeler ve VGM tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen gıda yardımını almak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılamaları ve bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu kurumlar tarafından düzenli olarak sağlanan gıda yardımından yararlanabilmek için ihtiyaç sahibi olunması gerekiyor.Vatandaşlar ise bu yardımdan nasıl yararlanabileceğini merak ediyor. Peki gıda yardımı nasıl alınır? Gıda yardımı alma şartları nelerdir? Gıda yardımına nasıl başvurulur? İşte tüm bu sorularınızın yanıtları…

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere verilen gıda yardımları verilmeye devam ediyor. Belediyeler ve VGM’nin yapacağı kuru gıda ve normal gıda yardımlarının Ekim ayı başvuruları başladı. Bu kurumlardan gıda yardımı almak isteyen vatandaşların belirli şartları sağlaması ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Özellikle pandemisürecinde madde yetersizlik yaşayan vatandaşlar bu yardım sayesinde rahat bir nefes alıyor.

Devletin farklı kurumlarının sağladığı bu gıda yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşlar yazılı başvuru yapmak zorundadır. Başvuru işlemleriniz için kurumlar sizden bazı evraklar talep edecektir.

İhtiyaç sahibi ailelere kuru gıda yardımı verecek olan belediyelerin, sosyal yardımlaşma vakıflarının ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün başvuru şartları çeşitlilik göstermektedir. Sizler için, kuru gıda yardımı veren bu kurumların başvuru şartlarını inceledik.

EKİM 2020 VGM KURU GIDA YARDIMI

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün sağladığı kuru gıda yardımlarına başvuru yapmak isteyen vatandaşların bazı koşulları taşıması gerekmektedir. Bu koşullar;

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen kuru gıda yardımından yalnızca sosyal güvencesi olmayan veya geliri asgari ücret miktarından fazla olmayan vatandaşlar ve aylık alan65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşları yararlanabilir.

VGM GIDA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

VGM tarafından yapılan gıda yardımına başvurmak isteyen vatandaşların, VGM’nin resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurması ve kurumun il müdürlüklerine bizzat başvuru yapması gerekmektedir.

Belediye SYDV Gıda Yardımları

Düşük gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar, belediyeler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen kuru gıda yardımlarından yararlanabilirler. Bu kurumlardan gıda yardımı almak isteyen vatandaşlara gelir testi yapılacak ve yapılacak olan incelemenin ardından başvuru onayı alabilecekler.

BELEDİYE VE SYDV GIDA YARDIMINA NASIL BAŞVURULUR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) ve belediye başkanlıkları tarafından yapılacak olan kuru gıda yardımlarından yararlanmak için,Vakıflar Genel Müdürlüğü başvurusunda da belirttiğimiz gibi bizzat ilgili kurumlara başvurulacak. Kuru gıda yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların, kendi ilçe kaymakamlıklarında yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapması gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı