Başbakan açıkladı: Çalışma saatleri azalacak!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Başbakan açıkladı: Çalışma saatleri azalacak!

FİNANS

30 Ağustos 2020 Pazar 10:12:09

Son Güncelleme: 29/08/2020 01:24:55

Başbakan açıkladı: Çalışma saatleri azalacak!

Finlandiya başbakanı dünyanın en genç başbakanlarından biri olarak bilinmekte. Henüz sadece 34 yaşında olan ve Finlandiya Başbakanı olarak görev yapan Sanna Marin ise tüm dünyaya örnek olacak açıklamalar da bulundu.

Sanna Marin, partisi olan Sosyal Demokrat Parti’nin kongresinde konuştu. Başbakan Marin, günlük mesai saatlerinin daha aşağı çekilmesi gerektiğini günlük 8 saatten daha az bir mesai düşündüğünü belirtti. Başbakan aynı zamanda, ülkedeki çalışma saatlerindeki kısaltmaya giderek, Finlandiyalı çalışan vatandaşların daha iyi ve verimli bir çalıma hayatına sahip olması için net vizyon belirlenmeli ve somut adımlar atılmalı şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Finlandiya Başbakanı genç Sanna Marin, partisi olan Sosyal Demokrat Parti’nin kongresinde açıklamalar da bulundu. Basında yer alan haberlere göre Başbakan Sanna Marin, günde 8 saat olan mesai süresinin kısaltılması gerektiğini belirtti. Sanna Marin, üretkenlikteki artışla sürenin dengeleneceğini de belirtti.

Sanna Marin konuşmasında Finlandiya’daki çalışma saatlerinin azaltılmasıyla ilgili açıklamalar da bulundu. Ülkedeki çalışma saatlerinin azaltılarak Finlandiyalı işçilerin daha iyi çalışma hayatına sahip olmaları bu konu da net bir vizyonun belirlenmesi gerektiğini ve somut adımlar atılmalı, ifadelerine konuşmasında yer verdi.

İLK İŞİ EMEKLİ MAAŞLARINI ARTIRMAK OLMUŞTU

Dünyanın en genç başbakanlarından biri olan Sanna Marin 2019 yılının aralık döneminde göreve gelmişti. 34 yaşında Sanna Marin ise görevi ele aldığında ilk olarak hükümet politikaları sola kaydırmış ve emekli maaşlarında artışa gitmişti. Bir önceki hükümet tarafından yapılan harcama kesintilerinin büyük bölümü de iptal edilmişti.

Sosyal Demokrat Parti, günde altı saatlik olan çalışma mesaisini kabul etmedi fakat Marin mesai saatlerinin azalması ve çalışma hayatında esneklik sağlanmasının hedef olarak benimsediğini aktardı. Başbakan Marin aynı zamanda kısa çalışma saatlerinin üretkenliği arttıracağını belirtti ve ülkedeki istihdam oranının %73,7 bandından en az %75’e çıkarmayı hedeflediklerini de aktardı.

EĞİTİM YATIRIMINA DEVAM

Sanna Marin, aynı zamanda iş verimliliğinde artışla birlikte gelen zenginliğinde sadece mal sahibi olanlar ile yatırımcılar arasında değil aynı zaman da çalışanlar arasında da bölünmeli dedi. Parti konuşmasında Marin, çalışma saatlerinin kısaltma önerisi haricinde, hükümetin eğitim yatırımlarına dair gelecek planlarına da değindi.

Sanna Marin, Finlandiya’yı 2035 yılına kadar sıfır karbon dönemine getirmeyi hedeflediklerini belirtti ve ekonomiyi canlandırma içinde yeşil yatırım talebinde bulundu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı