Bakan açıkladı: 150 bin liraya kadar hibe destek programı başlıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bakan açıkladı: 150 bin liraya kadar hibe destek programı başlıyor

FİNANS

12 Temmuz 2020 Pazar 14:45:25

Bakan açıkladı: 150 bin liraya kadar hibe destek programı başlıyor

KOOP-DES tanıtım toplantısında konuşma yapan Bakan Pekcan, kadın kooperatiflerine 150 bin Türk lirasına kadar hibe desteği verileceğini açıkladı. Hibe destek programı için başvuruları 15 Temmuz tarihinde başlıyor.

Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı tanıtımında söz alan Bakan Ruhsar Pekcan, kalkına planları kapsamında öncelikli yörelerde %75’e varan diğer alanlarda ise %50’ye varan ve 150 bin Türk lirasına kadar hibe destekleri verileceğini duyurdu.

Başvuralar ise ayrıca Demokrasi Bayramı olarak adlandırılan 15 Temmuz itibariyle başlayacak.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan katıldığı KOOP-DES tanıtım toplantısında konuşma yaptı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, konuşmasında kadın kooperatiflerine verecekleri destekler adına bir araya geldiklerini belirtti. Bakan Pekcan ise konuşmasında kadınlar kooperatifleri için müjdeli haberler de verdi. Bakan Pekcan, kadın kooperatiflerinin daha da güçlendiklerini zaman e-ticaret ve ihracata başlayacaklarını ve o zaman bu alanlara yönelik çok daha iyi ve güzel destekler verileceğini müjdeledi. Bakan Ruhsar Pekcan, 300’e yakın kadın kooperatifinin bulunduğunu belirterek bu kooperatiflerin güçlenmesini ve daha geniş alanlarda hizmet vermesi için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, üretim ve istihdama katkı sağlamak amacıyla projelerin bir bölümününhibe şeklinde karşılanarak bahsi geçen kooperatiflerinin sermayelerine katkı sunulmasını hedeflendiğini belirtti.

BAŞVURULAR 15 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Ticaret bakanı Pekcan, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programının amacının çalışma alanlarında etkinlik ve verimliliğin sağlanması, öz kaynak yetersizliği çeken kooperatiflere ve bunların üs kuruluşlarına maddi güvence sağlamanın ve bunların yanı sıra yeni kalemler de girişimci olmayı ve yine yeni alanlarda ihracatçı olmayı özendirmek olduğunu belirtti. Ayrıca Pekcan bu amaçların yanı sıra bireysel tasarrufları kooperatifleştirmeye yönelik çalışmalar yapacaklarını ve devletin kaynaklarını bu alanlarda en etkili şekilde projeler sayesinde kullanacaklarını belirtti. Bakan Pekcan sözlerine bu hedefler için el birliğiyle çalışacaklarını da söyledi.

Bakan Pekcan, yeni projeler ve yeni önerilerle birlikte bu alanlardaki desteklerine ellerinden geldiğince arttırmaya çalışacaklarını ayrıca yine bu alanlardaki sergi ve fuar katılımlarına da destek olacaklarını kaydetti. Bakan Pekcan başka bir desteğinde yine bu projelerde yer alacak nitelikli personel istihdamı yönünde olacağını ekledi. Bu destekler kapsamında ise kalkınmada öncelikli olan yörelerde %75’e kadar ve bunun dışında kalan alanlarda ise %50’ye kadar olmak şartıyla 150 bin Türk lirasına kadar hibe desteği sağlanacağı açıklandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bu projelerin son derece hayati olduğunu ve hibe olarak karşılanacaklarını iletti.

Bakan Pekcan son olarak bizlere getirilecek projeler için 15 Temmuz itibariyle ilgili İl ticaret müdürlüklerine başvuru yapılabileceğini söyledi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı